Holandia pokonana

Polskie siatkarki po dramatycznym meczu pokonały wczoraj Holandię 3:2 i awansowały do półfinału rozgrywanego w Jekaterynburgu turnieju o Puchar Jelcyna.
Po porażce z Brazylią Polki wiedziały, że tylko zwycięstwo we wczorajszym meczu da im awans do najlepszej czwórki imprezy. Wyszły na boisko zmobilizowane i w pierwszych dwóch setach zachwyciły. Zagrały świetnie, doskonale w ataku i bloku, popełniając przy tym niewiele błędów. Faworyzowane Holenderki zdawały się zaszokowane takim obrotem spraw. Niestety, w trzeciej partii Biało-Czerwone stanęły. Rywalki to wykorzystały i szybko objęły prowadzenie 20:8. W tym jednak momencie nasze reprezentantki złapały drugi oddech, zdobyły siedem punktów z rzędu, ale to było wszystko. Seta przegrały, w kolejnym były zdecydowanie słabsze. O wyniku miał zatem zadecydować tie-break. Rozpoczął się dobrze, od prowadzenia 2:0, 4:2 i 6:4. Potem Polki straciły trzy kolejne punkty, ale szybko wróciły do gry. W emocjonującej końcówce okazały się lepsze i zwyciężyły.