Portal Wtorek - 6 grudnia 2022 Dionizji, Leontyny, Mikołaja     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2010-04-27 Macierewicz pyta ekspertów

Były wiceminister obrony narodowej i szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Antoni Macierewicz uważa, że nasz rząd zaniedbuje podstawowe czynności prowadzące do ustalenia przyczyn katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154 M pod Smoleńskiem. Jest to tym bardziej karygodne, że zginęli nie tylko dwaj nasi prezydenci, lecz także wszyscy dowódcy wojskowi i czołowi politycy. W związku z tym poseł PiS postanowił na własną rękę zasięgnąć opinii zagranicznych, niezależnych ekspertów na temat ewentualnych przyczyn tego tragicznego wypadku.

- Szukam informacji w bardzo wielu miejscach. Zbieram dane, które będą wiarygodne i kompetentne. Na tym etapie to wszystko, co mogę powiedzieć - oznajmił w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Antoni Macierewicz. Poseł wyjaśnia, że chodzi teraz głównie o to, by przy ustalaniu przyczyn katastrofy brać pod uwagę jak największą liczbę źródeł i opinii wybitnych ekspertów z całego świata, by nie przyjmować tylko jednego, narzuconego nam stanowiska. - Zamawiam ekspertyzy, ponieważ niezbędne jest w tej sytuacji opieranie się na wielu źródłach informacji. To jest zupełnie oczywiste w sytuacji takiego chaosu i braku kompetentnego stanowiska rządu polskiego, który nie przekazuje opinii publicznej informacji - zauważa były wiceminister obrony narodowej. - Trzeba starać się zbierać informacje na tyle, na ile są one dostępne, i wszędzie tam, gdzie są możliwości stworzenia wiarygodnej analizy i opinii o tym, co się wydarzyło - dodaje Macierewicz. Poseł zaznacza, że na razie koncentruje się na gromadzeniu wszystkich możliwych danych i analiz, które poddaje bieżącemu, szczegółowemu opracowaniu. Nasz rozmówca nie chciał jednak ujawnić, czy i ewentualnie kiedy planuje zapoznać opinię publiczną ze zdobytymi tą drogą informacjami.

MBZ

Nasz Dziennik 2010-04-27jc

 Aktualności
06/12 Kolejna edycja programu ,,Senior plus"
06/12 Fundacja Życie i Rodzina apeluje o składanie podpisów pod projektem inicjatywy ustawodawczej ,,Aborcja to zabójstwo"
06/12 Prezes J. Kaczyński ostrzega przed działaniem opozycji
05/12 Coraz młodsi pacjenci chorują na raka żołądka
05/12 Fake news'em w katolika
05/12 Urzędnicy Komisji Europejskiej marnotrawią unijne pieniądze
05/12 Ks. abp T. Wojda w homilii podczas 31. rocznicy Radia Maryja: Potrzebujemy Maryi, aby z Jej pomocą, uczyć się rozpoznawać znaki Boże, które prowadzą do świętości
 Duchowość, Religia, Kościół
06/12 Ojciec Święty Franciszek zachęca nas do dobrego przeżycia Adwentu
06/12 Dojrzewanie wymaga cierpliwości w oczekiwaniu...
05/12 Jakie jest przesłanie Jana Chrzciciela na moje tu i teraz?
05/12 Modlitwa Jezusowa to poznawanie Boga


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł