Portal Wtorek - 6 grudnia 2022 Dionizji, Leontyny, Mikołaja     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2010-04-23 Bundestag uczcił ofiary minutą ciszy

Niemiecka niższa izba parlamentu uczciła minutą ciszy ofiary katastrofy polskiego samolotu, w której zginął prezydent Lech Kaczyński i 95 innych osób. Podczas tego samego posiedzenia parlamentarzyści złożyli także hołd niemieckim żołnierzom poległym w ostatnich dniach w Afganistanie.

Przewodniczący Bundestagu Norbert Lammert w słowach skierowanych do polskiego ambasadora w Niemczech Marka Prawdy powiedział, że parlament pogrąża się w smutku razem z polskim narodem i dzieli z nim ból z powodu śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki i pozostałych 94 ofiar, wśród których byli wysocy przedstawiciele polskiego państwa i Kościoła. - Z wieloma z nich ściśle współpracowaliśmy w minionych latach. Mieliśmy w nich partnerów i przyjaciół. Szczególnie tragiczne jest to, że ta podróż, która była pomyślana jako gest pojednania między Polską a Rosją, skończyła się taką katastrofą - stwierdził Lammert. - Przy zachowaniu pamięci i szacunku dla ofiar katastrofy pod Smoleńskiem nadal będziemy dążyć do naszego wspólnego celu: pojednania państw i narodów europejskich - dodał.

Podczas tego samego posiedzenia parlamentarzyści złożyli także hołd poległym w ostatnich dniach w Afganistanie żołnierzom Bundeswehry. Od 2001 roku, czyli od rozpoczęcia przez niemiecki kontyngent międzynarodowej misji w Afganistanie, zginęło 43 Niemców. Obecnie kontyngent RFN liczy 5350 osób, a misja została przedłużona do lutego 2011 roku. Jednocześnie parlament opowiedział się za stopniowym wycofywaniem się Bundeswehry z tego kraju.

Waldemar Maszewski, Hamburg

Nasz Dziennik 2010-04-23jc

 Aktualności
06/12 Kolejna edycja programu ,,Senior plus"
06/12 Fundacja Życie i Rodzina apeluje o składanie podpisów pod projektem inicjatywy ustawodawczej ,,Aborcja to zabójstwo"
06/12 Prezes J. Kaczyński ostrzega przed działaniem opozycji
05/12 Coraz młodsi pacjenci chorują na raka żołądka
05/12 Fake news'em w katolika
05/12 Urzędnicy Komisji Europejskiej marnotrawią unijne pieniądze
05/12 Ks. abp T. Wojda w homilii podczas 31. rocznicy Radia Maryja: Potrzebujemy Maryi, aby z Jej pomocą, uczyć się rozpoznawać znaki Boże, które prowadzą do świętości
 Duchowość, Religia, Kościół
06/12 Ojciec Święty Franciszek zachęca nas do dobrego przeżycia Adwentu
06/12 Dojrzewanie wymaga cierpliwości w oczekiwaniu...
05/12 Jakie jest przesłanie Jana Chrzciciela na moje tu i teraz?
05/12 Modlitwa Jezusowa to poznawanie Boga


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł