Portal Wtorek - 6 grudnia 2022 Dionizji, Leontyny, Mikołaja     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2010-04-13 Ukraińcy współczują Polakom

W związku z tragedią Narodu Polskiego Ukraińcy składają kondolencje w Ambasadzie RP w Kijowie. Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz jako jeden z pierwszych nadesłał Polakom w imieniu narodu ukraińskiego wyrazy współczucia.

"Z wielkim smutkiem i niewymownym bólem na Ukrainie odebrano wiadomość o katastrofie samolotu, na pokładzie którego przebywali Prezydent RP Lech Kaczyński razem z małżonką i przedstawicielami politycznego i duchownego kierownictwa państwa" - oświadczył ukraiński prezydent. "Razem z bratnim Narodem Polskim podzielamy tak dotkliwe straty. W imieniu narodu Ukrainy i w moim osobistym proszę przekazać wyrazy głębokiego współczucia i słowa pocieszenia i wsparcia dla rodzin ofiar katastrofy i całego Narodu Polskiego" - oświadczył prezydent Janukowycz. Premier Mykoła Azarow skierował wyrazy współczucia do premiera RP Donalda Tuska.

Głos zabrała również lider opozycji Julia Tymoszenko. Przypomniała, że każde życie ludzkie jest bezcenne, ale jeszcze bardziej tragiczne jest, gdy odchodzą od nas ludzie, którzy byli jakby twarzą Europy. - Takim człowiekiem był Prezydent RP Lech Kaczyński - prawdziwy polski patriota i przyjaciel Ukrainy - zaznaczyła Tymoszenko.

Niezrzeszony deputowany do parlamentu ukraińskiego Taras Czornowił (syn tragiczne zmarłego demokraty niepodległościowca Wiaczesława Czornowiła) ze swojej strony zaproponował, żeby parlament ogłosił na Ukrainie tydzień żałoby. - Nasz dawny przyjaciel, prezydent Kaczyński, był częstym gościem na Ukrainie. Ogłoszenie żałoby byłoby mądrym i po chrześcijańsku słusznym krokiem współczucia - stwierdził Czornowił.

Były prezydent Ukrainy i rzekomo wielki przyjaciel Polski i osobiście prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Wiktor Juszczenko, nie wyraził żadnych kondolencji ani rodzinom ofiar, ani Narodowi Polskiemu.

Dni żałoby ogłoszono m.in. w Rosji i Gruzji.

Eugeniusz Tuzow-Lubański, Kijów

Nasz Dziennik 2010-04-13jc

 Aktualności
06/12 Kolejna edycja programu ,,Senior plus"
06/12 Fundacja Życie i Rodzina apeluje o składanie podpisów pod projektem inicjatywy ustawodawczej ,,Aborcja to zabójstwo"
06/12 Prezes J. Kaczyński ostrzega przed działaniem opozycji
05/12 Coraz młodsi pacjenci chorują na raka żołądka
05/12 Fake news'em w katolika
05/12 Urzędnicy Komisji Europejskiej marnotrawią unijne pieniądze
05/12 Ks. abp T. Wojda w homilii podczas 31. rocznicy Radia Maryja: Potrzebujemy Maryi, aby z Jej pomocą, uczyć się rozpoznawać znaki Boże, które prowadzą do świętości
 Duchowość, Religia, Kościół
06/12 Ojciec Święty Franciszek zachęca nas do dobrego przeżycia Adwentu
06/12 Dojrzewanie wymaga cierpliwości w oczekiwaniu...
05/12 Jakie jest przesłanie Jana Chrzciciela na moje tu i teraz?
05/12 Modlitwa Jezusowa to poznawanie Boga


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł