Portal Poniedziałek - 5 grudnia 2022 Kryspiny, Norberta, Sabiny     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2010-04-12 Papieska modlitwa w intencji ofiar

- Z głębokim bólem przyjąłem wiadomość o tragicznej śmierci pana Lecha Kaczyńskiego, prezydenta Polski, jego małżonki i osób towarzyszących - powiedział Ojciec Święty w słowach skierowanych do Polaków po wczorajszej modlitwie "Regina Caeli" w Castel Gandolfo. Jednocząc się z pielgrzymami zgromadzonymi w sanktuarium w Łagiewnikach i czcicielami Miłosierdzia Bożego na całym świecie, Benedykt XVI polecił wszystkie ofiary katastrofy "miłosiernemu Panu życia".

- Jak wszyscy wiemy, wczoraj doszło do tragicznego wypadku lotniczego w Smoleńsku, w którym zginęli prezydent Polski pan Lech Kaczyński, jego żona, przedstawiciele różnych władz państwa polskiego oraz towarzyszące osoby, łącznie z arcybiskupem polowym. Składając głębokie kondolencje, zapewniam z całego serca o modlitwie za dusze ofiar i o wsparciu dla umiłowanego Narodu Polskiego - powiedział Benedykt XVI, rozpoczynając po włosku przemówienie po modlitwie "Regina Caeli". Po tych słowach zgromadzeni na dziedzińcu Pałacu Apostolskiego w Castel Gandolfo pielgrzymi z Polski odśpiewali: "Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie".

W sobotę za ofiary prezydenckiego samolotu w Smoleńsku przy grobie Jana Pawła II modliło się ok. 250 pielgrzymów z Polski, którzy przybyli do Rzymu z okazji obchodów piątej rocznicy śmierci Jana Pawła II. Towarzyszył im ks. kard. Zenon Grocholewski, prefekt Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego.

O spokój dusz ofiar katastrofy samolotu modlono się w katedrze w Pradze podczas ingresu ks. abp. Dominika Duki, nowego Prymasa Czech. Informacje o tragedii zgromadzonym w świątyni przekazał prezydent Czech Vaclav Klaus.

W sobotni wieczór Mszę św. w intencji ofiar katastrofy odprawił w wileńskiej katedrze ks. kard. Audrys Juozas BacĄkis, metropolita wileński.

Na ręce ks. abp. Henryka Muszyńskiego, Prymasa Polski, list kondolencyjny wystosował przewodniczący Konferencji Biskupów Niemiec.

SK, KAI

Nasz Dziennik 12 kwietnia 2010jc

 Aktualności
05/12 Fake news'em w katolika
05/12 Urzędnicy Komisji Europejskiej marnotrawią unijne pieniądze
05/12 Ks. abp T. Wojda w homilii podczas 31. rocznicy Radia Maryja: Potrzebujemy Maryi, aby z Jej pomocą, uczyć się rozpoznawać znaki Boże, które prowadzą do świętości
04/12 Sejm nie przyjął uchwały w sprawie uznania Rosji za państwo sponsorujące terroryzm
04/12 Unia Europejska narzuca przedsiębiorstwom ideologię gender
04/12 Lewica nie chce finansowania lekcji religii w szkołach z publicznych pieniędzy
04/12 [TYLKO U NAS] C. Kaźmierczak: Jeżeli uda się pokonać Rosję, a Ukraina wejdzie do NATO, to może nam to zapewnić pokój i rozwój na dziesięciolecia
 Duchowość, Religia, Kościół
05/12 Jakie jest przesłanie Jana Chrzciciela na moje tu i teraz?
05/12 Modlitwa Jezusowa to poznawanie Boga
04/12 Poznaj wzory medalików św. Benedykta #18
04/12 Przestrzeń pełna szacunku


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł