Portal Wtorek - 29 listopada 2022 Błażeja, Margerity, Saturnina      "Wszelki gniew, wszelką nędzę i moc wszelką, złe losy zmoże, kto zbrojny miłością". Michał Anioł
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2022-11-24 Centrum Życia i Rodziny zaprasza na konferencję ,,W obronie Obrońcy" - odpowiedzi na medialne ataki na św. Jana Pawła II

29 listopada w Warszawie odbędzie się konferencja „W obronie Obrońcy”, poświęcona nauczaniu papieża Jana Pawła II oraz serii perfidnych ataków, które obserwujemy w ostatnich tygodniach – informuje Centrum Życia i Rodziny. W konferencji udział wezmą m.in. były ambasador Polski przy Stolicy Apostolskiej, Janusz Kotański oraz etyk ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr.


Organizatorzy wydarzenia wskazują na potrzebę reakcji i odparcia niesprawiedliwych i niemerytorycznych ataków na św. Jana Pawła II, a także jego nauczanie. Podkreślają również, że wraz z postępującą laicyzacją coraz częściej mamy do czynienia z aktami publicznej apostazji. Jednocześnie z drugiej strony kontestuje się nauczanie Papieża Rodziny i oskarża św. Jana Pawła II, aby zdezawuować nie tylko jego postać, ale także dziedzictwo.„Cel tej agresji wydaje się jasny: poprzez zniszczenie autorytetu świętego Polaka próbuje się również zdyskredytować jego nauczanie o małżeństwie, rodzinie czy świętości życia i uderzyć w cały Kościół. Walka z tymi najważniejszymi wartościami to w rzeczywistości walka »cywilizacji śmierci« z »cywilizacją życia« i próba zaprowadzenia nowego porządku, w którym te fundamenty życia społecznego odejdą w niepamięć” – czytamy na [stronie internetowej] poświęconej konferencji.Plan konferencji:


16.30 – powitanie uczestników.


16.40 – Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny: „Na celowniku czerwonych kamer. Medialne ataki na św. Jana Pawła II”.


17.25 – Janusz Kotański, były Ambasador Polski przy Stolicy Apostolskiej: „Dziedzictwo św. Jana Pawła II w oczach świata”.


18.10 – przerwa kawowa.


18.25 – ks. prof. Paweł Bortkiewicz, publicysta i wykładowca akademicki: „Obrońca życia i rodziny na międzynarodowych areopagach”.


19.10 – red. Paweł Chmielewski, publicysta PCh24.pl oraz „Do Rzeczy”: „Śmierć Akademii Życia. Niszczenie dziedzictwa pro-life i pro-family”.


19.55 – dyskusja.


20.10 – zakończenie.


Wstęp na konferencję jest wolny. W przypadku chęci wzięcia w niej udziału w formule online, konieczne jest dokonanie zapisu [tutaj].


Poprzez formularz będzie można otrzymać link do transmisji wideo.


Konferencja „W obronie Obrońcy” odbędzie się 29 listopada o godz. 16.30 w Centrum Kształcenia Młodzieży „Kuźnia”, przy ulicy Stawki 4B w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Życia i Rodziny.


CŻiR/radiomaryja.pl


Żródło: radiomaryja.pl,


Drogi Czytelniku naszego portalu,

każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.

Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie

Redakcja portalu radiomaryja.pl


 

mj


 Aktualności
29/11 ONZ chce doprowadzić do ułatwienia w Polsce dostępu do tzw. aborcji i zrównania praw osób LGBT
29/11 Uwaga na czad!
29/11 Zbliża się końcowy termin na złożenie oświadczenia uprawniającego do obniżenia ceny energii elektrycznej
29/11 Co dalej ze strefą euro?
29/11 [TYLKO U NAS] Prof. M. Ryba: Gdzie w perspektywie europejskiej znajduje się coś, co jest odtrutką na utopie, ideologie i inżynierię społeczną? Bezwzględnie takie odniesienie można znaleźć na gruncie polskim
28/11 [TYLKO U NAS] A. Danielak: W Unii Europejskiej i na świecie rośnie cała rzesza ludzi sprzeciwiających się stosowaniu GMO
28/11 Min. M. Maląg: Jesteśmy drugim państwem w Unii Europejskiej z najniższym bezrobociem
28/11 Podsumowanie XV Międzynarodowego Kongresu ,,Katolicy a wojna i pokój"
 Duchowość, Religia, Kościół
29/11 Papież Franciszek: Jeśli dzisiaj nie zdamy sobie sprawy z Jego przyjścia, to nie będziemy przygotowani również wtedy, kiedy On przybędzie na końcu czasów
28/11 Modlitwa Jezusowa jest ponad nastrojem
28/11 Jeśli czegoś od Niego oczekujesz, to uważaj - On i tak cię zaskoczy!


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł