Portal Sobota - 21 maja 2022 Jana, Moniki, Wiktora      "Życie tylko dla samego siebie jest korozją osobowości". Wiktor Hugo
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2022-05-13 Tegoroczne czternaste emerytury zostaną wypłacone w sierpniu

W tym roku emeryci i renciści również otrzymają czternaste emerytury. Pojawił się projekt ustawy. Tegoroczne „czternastki” zostaną wypłacone w sierpniu.


Czternasta emerytura to dodatkowe świadczenie emerytalne, które rząd wprowadził w 2021 roku. Początkowo miała być tylko jednorazowym świadczeniem dla emerytów, jednak w tym roku rząd ogłosił kontynuację wypłat „czternastki”.


Dodatkowe świadczenie w wysokości najniższej emerytury otrzymają emeryci i renciści, których świadczenie podstawowe nie przekracza 2900 zł brutto. Podstawowa wysokość brutto „czternastki” wyniesie 1338,44 złotego.


Prawdopodobnie zostanie zwolniona z podatku PIT, ale emeryci będą musieli zapłacić składkę zdrowotną. Do ręki dostaną 1217,98 złotych.


Emeryci, którzy otrzymują wyższą emeryturę, „czternastkę” otrzymają w kwocie najniższej emerytury, ale pomniejszonej o różnicę między wysokością emerytury lub renty a kwotą 2,9 tys. złotych. Jeśli kwota czternastej emerytury będzie niższa niż 50 zł, świadczenie to nie będzie przyznawane.


„Czternastka” zostanie wypłacona razem z sierpniową emeryturą lub rentą, na podobnych zasadach jak w 2021 roku. Czternasta emerytura ma przysługiwać osobom, które nie miały zawieszonego prawa do świadczenia podstawowego na dzień 31 lipca 2022 r. oraz wysokość tego świadczenia nie przekracza kwoty 4188,44 złotego. Decyzje w sprawie tegorocznej czternastki będą wydawały odpowiednie organy emerytalno-rentowe.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 12


Drogi Czytelniku naszego portalu,

każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.

Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie

Redakcja portalu radiomaryja.pl


 

mj


 Aktualności
21/05 Rząd rozmawia z bankami w sprawie kredytów o stałym oprocentowaniu
21/05 Premia dla młodych rolników - coraz mniej czasu na złożenie wniosku
21/05 PE: sprawiedliwość musi dosięgnąć wszystkich zbrodniarzy wojennych
20/05 [TYLKO U NAS] Ks. bp T. Bronakowski: Potrzeba nam moralnej niezgody na to, aby przez alkohol marnotrawiły się największe wartości
20/05 PKN Orlen realizuje działania zmierzające do budowy multienergetycznego koncernu
20/05 [TYLKO U NAS] Red. G. Górny: Propaganda putinowska naśladuje goebbelsowską. Rosyjskie media twierdzą, że to Ukraińcy bombardują ukraińskie miasta i mordują własną ludność cywilną. Dokładnie tak pisali Niemcy o Polakach rzekomo bombardujących Warszawę
 Duchowość, Religia, Kościół
21/05 Jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe...
21/05 Bezinteresowność w cudzie uważności - czyli o Bożej logice daru
20/05 Ewangelista obrazowo przedstawia prawdziwy, duchowy stan ludzkości...
20/05 Obraz świętego Benedykta w ,,Dialogach" św. Grzegorza Wielkiego


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł