Portal Sobota - 21 maja 2022 Jana, Moniki, Wiktora      "Życie tylko dla samego siebie jest korozją osobowości". Wiktor Hugo
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2022-01-26 Fala protestów na ulicach światowych miast. Mieszkańcy sprzeciwiają się restrykcjom pandemicznym

Poszczególne państwa wprowadzają nowe ograniczania i obowiązki w związku z COVID-19. Społeczeństwo nie pozostaje obojętne na takie poczynania władz. W weekend w wielu miejscach na świecie odbyły się protesty przeciwko restrykcjom i obowiązkowym szczepieniom.


Kilka tysięcy osób protestowało w sobotę w Paryżu przeciwko nowym restrykcjom związanym z pandemią. Od dziś we Francji obowiązuje nowa przepustka covidowa. Jest dostępna tylko dla osób zaszczepionych. Nie otrzymają jej ani ozdrowieńcy, ani osoby z negatywnym testem.– Oni nie poluzowali żadnych ograniczeń. Nie jesteśmy niewolnikami, którzy muszą prosić o przywileje. Jesteśmy wolnymi ludźmi. Tak więc dzisiaj naprawdę potrzebujemy obywatelskiego nieposłuszeństwa – wskazała Josephine, mieszkanka Paryża.Bez przepustki szczepionkowej nie da się wejść m.in. do barów, restauracji czy kin. Jest konieczna do podróżowania komunikacją na dłuższych trasach. W ten sposób prezydent Emanuel Macron chce przymusić Francuzów do szczepień.– Myślę, że to atak na swobodę poruszania się, zwłaszcza dla osób nieszczepionych – powiedziała Laurence, emerytka z Paryża.Przeciwko wymogowi stosowania przepustek covidowych protestowano w sobotę także w Barcelonie w Hiszpanii. Lokalne władze w związku z pandemią wprowadziły godzinę policyjną.


W niedzielę masowe protesty odbyły się w Brukseli w Belgii. 50 tys. osób manifestowało swój sprzeciw wobec restrykcji. Pojawiły się delegacje protestujących m.in. z Holandii, Niemiec, Francji, Włoch i Polski. Władze Belgi zdecydowały, że do przedłużenia ważności certyfikatu covidowego konieczne będzie przyjęcie dawki przypominającej szczepionki już po pięciu miesiącach.– Sama się zaszczepiłam, ale jestem bardzo zła, że moje dzieci musiały to zrobić. Zdecydowały się na szczepionkę, aby być wolnymi. Chcą podróżować, chcą uprawiać sport, a nie mogą tego zrobić bez szczepionki. To tylko szantaż – mówiła Caroline, mieszkanka Brukseli.To już piąta demonstracja tego typu w ostatnich dwóch miesiącach. Podobnie jak poprzednie, zakończyła się starciami z policją wszczętymi przez prowokatorów. Uszkodzono kilka budynków i samochodów. Policja musiała użyć armatki wodnej.


Protesty przeciwko restrykcjom i zmuszaniu obywateli do szczepień odbyły się również za Oceanem. Przez Waszyngton przeszedł wielotysięczny marsz sprzeciwu. Uczestniczyło w nim również wielu pracowników medycznych.– Nie uwolnimy się od tej pandemii, jeśli skoncentrujemy się tylko na szczepionce. Musimy mieć wszystkie narzędzia, wczesne leczenie, profilaktykę – akcentowała dr. Willa Marivic, uczestnik protestu w Waszyngtonie.


– Jestem przeciwna nakazom szczepień, szczególnie w przypadku dzieci – mówiła  Meg Welch, również uczestnik protestu w USA.Setki osób protestowało przeciwko obowiązkowi szczepień i restrykcjom również w Toronto w Kanadzie. Tamtejszy rząd ogłosił stopniowe znoszenie restrykcji. Od lutego restauracje, sale gimnastyczne, kina, sklepy i kościoły znów będą otwarte. Jednak będzie mogła być zajęta tylko połowa miejsc.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl,

mj

 Aktualności
21/05 Rząd rozmawia z bankami w sprawie kredytów o stałym oprocentowaniu
21/05 Premia dla młodych rolników - coraz mniej czasu na złożenie wniosku
21/05 PE: sprawiedliwość musi dosięgnąć wszystkich zbrodniarzy wojennych
20/05 [TYLKO U NAS] Ks. bp T. Bronakowski: Potrzeba nam moralnej niezgody na to, aby przez alkohol marnotrawiły się największe wartości
20/05 PKN Orlen realizuje działania zmierzające do budowy multienergetycznego koncernu
20/05 [TYLKO U NAS] Red. G. Górny: Propaganda putinowska naśladuje goebbelsowską. Rosyjskie media twierdzą, że to Ukraińcy bombardują ukraińskie miasta i mordują własną ludność cywilną. Dokładnie tak pisali Niemcy o Polakach rzekomo bombardujących Warszawę
 Duchowość, Religia, Kościół
21/05 Jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe...
21/05 Bezinteresowność w cudzie uważności - czyli o Bożej logice daru
20/05 Ewangelista obrazowo przedstawia prawdziwy, duchowy stan ludzkości...
20/05 Obraz świętego Benedykta w ,,Dialogach" św. Grzegorza Wielkiego


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł