Portal Sobota - 21 maja 2022 Jana, Moniki, Wiktora      "Życie tylko dla samego siebie jest korozją osobowości". Wiktor Hugo
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2022-01-25 Świadectwo dobrego życia

Chrześcijanie różnych wyznań odwiedzają się nawzajem w świątyniach i wyjaśniają różnice w wierze oraz powody, dla których te różnice wystąpiły. Najważniejsze, że nie ma osobistej wrogości, gdyż jesteśmy braćmi i siostrami w Chrystusie.


Chrystus pragnie, aby wszyscy byli jedno. Tymczasem ludzka słabość, wykorzystana przez szatana, który nie znosi jedności, doprowadziła do tego, że od samego początku chrześcijaństwa ludzie wierzący w Chrystusa przedstawiali sobie tę wiarę w różny sposób. Tak jest do dzisiaj: inaczej wierzą w Jezusa protestanci rozmaitych odłamów, inaczej prawosławni i inni chrześcijanie wschodni, nie mówimy już o pomniejszych wyznaniach, które uznając Jezusa za Boga, po swojemu komentują Jego naukę i inaczej widzą założony przez Niego Kościół. Takie rozbicie chrześcijaństwa jest wprost grzechem społecznym, stąd ludzie dobrej woli nie ustają wysiłkach, by doprowadzić do zjednoczenia. Już przed wielu laty powstała myśl, by się wspólnie o jedność modlić. Chrześcijanie różnych wyznań odwiedzają się nawzajem w świątyniach i wyjaśniają różnice w wierze oraz powody, dla których te różnice wystąpiły. Najważniejsze, że nie ma osobistej wrogości, gdyż jesteśmy braćmi i siostrami w Chrystusie.


Ci, którzy nie uznają, że Chrystus jest Bogiem, nie są chrześcijanami. Możemy wszakże wspierać cały Kościół szczególną modlitwą i głębszym poznawaniem naszej wiary przez Pismo Święte.


Dzisiejsza niedziela jest niedzielą biblijną. Może szczególnie wczytajmy się w teksty dzisiejszej Liturgii. A jeśli spotykamy się z ludźmi wierzącymi inaczej, zachowujmy się względem nich z kulturą, bez potępiania. Oczywiście, nie przyjmujemy ich wiary lub niewiary. Świadectwo dobrego życia z Chrystusem może innym pomóc do nawrócenia się i wejścia na nowo do Kościoła Katolickiego.


Leon Knabit OSB – ur. 26 grudnia 1929 roku w Bielsku Podlaskim, benedyktyn, w latach 2001-2002 przeor opactwa w Tyńcu, publicysta i autor książek. Jego blog został nagrodzony statuetką Blog Roku 2011 w kategorii „Profesjonalne”. W 2009 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.


Żródło: cspb.pl, 23

mj

 Aktualności
21/05 Rząd rozmawia z bankami w sprawie kredytów o stałym oprocentowaniu
21/05 Premia dla młodych rolników - coraz mniej czasu na złożenie wniosku
21/05 PE: sprawiedliwość musi dosięgnąć wszystkich zbrodniarzy wojennych
20/05 [TYLKO U NAS] Ks. bp T. Bronakowski: Potrzeba nam moralnej niezgody na to, aby przez alkohol marnotrawiły się największe wartości
20/05 PKN Orlen realizuje działania zmierzające do budowy multienergetycznego koncernu
20/05 [TYLKO U NAS] Red. G. Górny: Propaganda putinowska naśladuje goebbelsowską. Rosyjskie media twierdzą, że to Ukraińcy bombardują ukraińskie miasta i mordują własną ludność cywilną. Dokładnie tak pisali Niemcy o Polakach rzekomo bombardujących Warszawę
 Duchowość, Religia, Kościół
21/05 Jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe...
21/05 Bezinteresowność w cudzie uważności - czyli o Bożej logice daru
20/05 Ewangelista obrazowo przedstawia prawdziwy, duchowy stan ludzkości...
20/05 Obraz świętego Benedykta w ,,Dialogach" św. Grzegorza Wielkiego


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł