Portal Środa - 26 stycznia 2022 Lutosława, Normy, Pauliny     "Doświadczony żeglarz nie walczy z prądami ani wiatrem, ale pozwala im unosić się w obranym przez siebie kierunku" - Bolesław Prus
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2022-01-14 [TYLKO U NAS] A. Abramowicz o propozycji sprawdzania paszportów covidowych przez pracodawców: Powinniśmy się zajmować swoją robotą, a nie konfliktowaniem się z pracownikami czy naszymi klientami

W ustawie o paszportach covidowych został zawarty zapis, że przedsiębiorcy mają mieć prawo sprawdzania paszportów u swoich pracowników oraz przedsiębiorca będzie miał obowiązek sprawdzania paszportów u swoich klientów. Napisałem negatywną opinię do tych dwóch punktów, dlatego że przedsiębiorcy nie są od wykonywania zadań państwa. (…) Powinniśmy się zajmować swoją robotą, a nie konfliktowaniem się z pracownikami czy naszymi klientami – powiedział Adam Abramowicz, rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.


Trwają prace nad ustawą, która ma rozszerzyć możliwość sprawdzania certyfikatów covidowych przez pracodawców. Sejmowa Komisja Zdrowia we wtorek rozpatrzyła i pozytywnie zaopiniowała ten projekt [więcej]. – W tej ustawie został  zawarty zapis, że przedsiębiorcy mają mieć prawo sprawdzania paszportów covidowych u swoich pracowników oraz przedsiębiorca będzie miał obowiązek sprawdzania paszportów u swoich klientów. Napisałem negatywną opinię do tych dwóch punktów, dlatego że przedsiębiorcy nie są od wykonywania zadań państwa. Rząd nie może od nas żądać, żebyśmy wyciągali „gorące kartofle” z ogniska rękami przedsiębiorców – podkreślił Adam Abramowicz.Przedsiębiorca ma się koncentrować na trzech rzeczach – kontynuował rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.


– Po pierwsze, żeby dawać towar i usługę jak najlepszej jakości. Drugie, po jak najniższej cenie i trzy, żeby jego pracownicy w tejże firmie mogli się  realizować i utrzymywać swoje rodziny – wyjaśnił.


Gość Radia Maryja wskazał, co się stanie, jeżeli paszporty covidowe zostałyby wprowadzone do zakładów pracy.


– Po pierwsze nastąpi konflikt przedsiębiorca i jego pracownik. Nam to jest naprawdę niepotrzebne. Stanowimy w tych małych firmach takie rodziny. Jak później można jakiegoś pracownika, jak nie zechce pokazać paszportu albo nie jest zaszczepiony, w jakiś sposób dyskryminować. Nie wyobrażamy sobie tego. Druga sprawa – sprawdzanie paszportów u naszych klientów (…) To również nie jest dla nas do przyjęcia – wskazał Adam Abramowicz.


Dodał także, że jako przedsiębiorcy chcą spokoju.


– Chcemy poodrabiać straty związane z lockdownem. Całe szczęście, że rząd się już się przekonał i to głosami ministra zdrowia poświadczył, że lockdowny nie wnoszą większego pożytku – zaznaczył rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.


– Powinniśmy się zajmować swoją robotą, a nie konfliktowaniem się z pracownikami czy naszymi klientami – dodał.


Jak stwierdził gość Radia Maryja, przed nami bardzo trudny czas związany ze wzrostem cen energii i trzeba nam jedności, a nie podziałów.


– Powinniśmy być teraz wspólnotą i każde działanie, które tę wspólnotę dzieli, konfliktuje, nie jest dla nas potrzebne, a szczególnie dla przedsiębiorców, bo te firmy z MiŚP są „solą ziemi” i są związane z miastem, z miejscowością, w której pracują. Bardzo wielu ludzi zna swoich klientów  – ocenił.


Całą rozmowę z Adamem Abramowiczem można odsłuchać [tutaj].


radiomaryja.pl


Żródło: radiomaryja.pl,

mj

 Aktualności
26/01 Nowa odsłona programu ,,Czyste Powietrze"
26/01 Centralna Informacja Emerytalna
26/01 Fala protestów na ulicach światowych miast. Mieszkańcy sprzeciwiają się restrykcjom pandemicznym
26/01 Większość polityków opozycji domaga się segregacji sanitarnej dla Polaków
26/01 [TYLKO U NAS] Dr J. Hajdasz: Dziennikarze stają się bezwolnymi narzędziami w rękach właścicieli mediów
26/01 [TYLKO U NAS] P. Guzdek o próbach legalizacji tzw. aborcji: Język i regulacje prawne zmieniają świadomość
25/01 [TYLKO U NAS] Ks. bp T. Bronakowski: Rodziny, które dla ludzi starszych powinny stanowić podstawowe miejsce opieki i wsparcia, doświadczanie miłości i bezpieczeństwa, często nie spełniają tej ważnej roli
25/01 Po wprowadzeniu Europejskiego Zielonego Ładu ceny żywności w Polsce będą droższe
25/01 [TYLKO U NAS] Red. R. Tekieli: Rewolucja sprawiła, że prawda jest odrzucona przez główny nurt
25/01 [TYLKO U NAS] Prof. M. Ryba: Kiedy buduje się imperia, trzeba mieć ideologię. Stąd presja ideologiczna płynąca z Brukseli
 Duchowość, Religia, Kościół
26/01 Przebóstwienia i pożądliwość
26/01 Norwidowskie studium człowieka
26/01 Apoftegmaty Ojców Pustyni. Abba Arseniusz #5
25/01 Mapy, komentarze, inspirujące teksty - jest nowa aplikacja Pisma Świętego
25/01 Świadectwo dobrego życia


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł