Portal Piatek - 28 stycznia 2022 Agnieszki, Kariny, Lesława     "Czas nie jest klepsydrą, która przesypuje piasek, lecz żniwiarzem, który wiąże snop" - Antoine de Saint Exupery
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2021-11-25 7 pomysły na relaks po pracy

Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że aby zachować zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne, należy wprowadzić do życia balans. Bardzo często dbamy o to, co zjadamy, co i ile wypijamy, ale całkowicie zapominamy o miłych i spontanicznych aktywnościach dobrych dla naszego poczucia spełnienia. Co to oznacza w kontekście pracy i życia zawodowego? Jeśli każdego dnia pracujemy, każdego dnia powinniśmy znaleźć czas odpoczynek i relaks. W zależności od rodzaju pracy starajmy się, odprężyć wykonując czynności o odmiennym charakterze.


Spacer na łonie natury


Jeśli cały dzień spędzasz siedząc przed komputerem ważne, żeby wprowadzić do życia odrobinę aktywności. Spacer jest bardzo delikatną formą ruchu, którą można wykonywać niemalże codziennie. Spacery to również idealny sposób odprężenia dla ludzi, którzy pracują w hałasie, mają kontakt z dużą ilością osób, lub gdy są narażeni na różne doznania zapachowe.


Fitness club lub siłownia


Jeśli nasza praca jest monotonna i jesteśmy znudzeni, albo wręcz odwrotnie nasza praca nastręcza nam wielu bodźców, do tego stopnia, że chodzimy za bardzo pobudzeni, warto skorzystać z oferty zajęć fitness lub siłowni. W trakcie energicznych zajęć przy skocznej muzyce pozbędziemy się nadmiaru negatywnych emocji. Dźwiganie ciężarów również świetnie nadaje się do wyładowania nadmiaru emocji.


Zajęcia z rękodzieła lub sztuki


Bardzo ciekawą ofertę dla dorosłych osób, które mają bardzo męczącą i wymagającą pracę fizyczną mają domy kultury lub kluby dla rękodzielników. Warsztaty z ceramiki, malarstwa czy makramy - na takich spotkaniach oprócz nauki nowego interesującego zajęcia, możemy się zrelaksować obcując ze sztuką, poznając nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach.


Warsztaty gong i miss tybetańskich


Niezwykłym doznaniem może być dla nas udział w „kąpieli w dźwiękach” nazywanych tak przez Włochów koncertach mis i gongów tybetańskich. To totalny relaks i oderwanie od spraw codziennych. Podczas koncertów leży się na macie, z poduszką i pod kocem – tak by było jak najbardziej komfortowo, swobodnie i bezpiecznie.


Basen i sauna


Wystarczy czterdzieści pięć minut pływania, żeby nasze ciało poczuło, że żyje po całym dniu na siedząco. Nie od dziś wiadomo, że idealną formą relaksu jest również sauna. Taka łączona sesja na basenie zakończona sauną, to idealne popołudnie dla osób z wielu różnych zawodów. Jeśli nie potrafisz pływać, warto skorzystać z szkółki pływania lub indywidualnej nauki z instruktorem. W razie braku środków na ten cel proponujemy pożyczkę bez bik.


Sporty zespołowe


Jeśli pracujesz w domu i często brakuje Ci towarzystwa do rozmów i wspólnych żartów, postaw na sporty lub zajęcia zespołowe. Idealnie nadaje się do tego siatkówka czy piłka ręczna, a jeśli sport nie jest Ci bliski może zajęcia w formacji tanecznej sprawią, że poczujesz w życiu równowagę.


Planszówki i puzzle


Wiele ciekawych ofert mają również biblioteki lub klubokawiarnie tematyczne. Jeśli Twoja praca wymaga od Ciebie pokonywania tysięcy kroków dziennie, miłą odskocznią będzie wspólna gra planszowa. To dobra opcja w szczególności jeśli w najbliższym otoczeniu nikt nie lubi grać, czy układać puzzli.


Wybierajmy takie zajęcia, które będą dla nas ciekawym urozmaiceniem i które wprowadzą do naszego życia odrobinę radości i spontaniczności. Oczywiście, nie każdy może sobie pozwolić na codzienne zajęcia tylko dla siebie, ale warto próbować wygospodarować czas na jedną czy dwie aktywności w tygodniu. Jeśli mamy rodzinę, można wymieniać się z mężem, lub szukać wspólnego hobby. Równie dobrze można spędzić ten czas na zabawach czy spacerze z dziećmi.

Silesian


 Aktualności
28/01 W Pałacu Prezydenckim eksperci debatowali na temat szczepień przeciwko COVID-19
28/01 MEiN: 28 lutego wszyscy uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej
28/01 Zwalczanie lichwy
28/01 Świat z niepokojem patrzy na Wschód
28/01 Nauka zdalna do końca ferii zimowych
27/01 ,,Info COVID-19. Zapytaj - zdecyduj" - inicjatywa prezydenta dla nieprzekonanych do szczepień przeciw koronawirusowi
27/01 NATO jednoczy się w obliczu groźby rosyjskiej inwazji
27/01 Pomysł rządzących na walkę z COVID-19
27/01 [TYLKO U NAS] Prof. T. Marczak: Moskwa ciągle stawiała na Niemcy jako swojego partnera w Europie
 Duchowość, Religia, Kościół
28/01 Rachunek sumienia
28/01 Apoftegmaty Ojców Pustyni. Abba Achillas
27/01 O praktyce ,,lectio divina"
27/01 Potrójne działanie szatana


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł