Portal Niedziela - 5 grudnia 2021 Kryspiny, Norberta, Sabiny     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2021-10-13 E. Kowalewska: Przeciwdziałanie prześladowaniom chrześcijan, którzy bronią tradycyjny model rodziny i macierzyństwa, jest wyzwaniem naszych czasów

Do Organizacji Narodów Zjednoczonych trafił raport, który postuluje kary za krytykę teorii genderowej czy edukacji seksualnej – poinformowało Human Life International Polska. Dokument dla organizacji opracował niezależny ekspert, który zajmuje się ochroną przed przemocą i dyskryminacją ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.


Pod koniec września tego roku Sekretarz Generalny przekazał raport do Zgromadzenia Ogólnego. W dokumencie twierdzi się, że sprzeciw wobec przyznawania kolejnych uprawnień środowiskom LGBTQ prowadzi do przemocy wobec tych osób.


Organizacje prorodzinne i Kościół katolicki oskarża się m.in. o odczłowieczanie i sprzyjanie dyskryminacji. W raporcie atakowany jest także tradycyjny model rodziny i macierzyństwa.  To kolejny przykład forsowania akceptacji dla LGBT, bez możliwości sprzeciwu – wskazała Ewa Kowalewska, dyrektor [Human Life International Polska] w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.– Przeszkadzają wszyscy, którzy bronią wartości. W związku z tym różne organizacje pozarządowe stawia się pod pręgierzem. Kościół katolicki jest interpretowany jako jedna z takich organizacji i traktuje się naukę Kościoła w tej sprawie oraz próbuje się wywrzeć presję. Jest to bardzo niepokojące. Działania te idą w kierunku prześladowań chrześcijan, którzy bronią wartości. Musimy być świadomi zagrożeń i przeciwdziałać im na tyle, na ile jesteśmy w stanie. Jest to wyzwanie naszych czasów – akcentowała Ewa Kowalewska.Raport nie ma uzasadnienia w międzynarodowym prawie. Jednak nie ma wątpliwości, że zostanie wykorzystany przez agendy ONZ do realizacji postulatów środowisk LGBT. Może być również narzędziem, które posłuży rządom poszczególnych krajów do uzasadniania penalizacji krytyki ideologii gender.


W ubiegłym roku ten sam ekspert wydał raport wzywający do kryminalizacji psychoterapii wobec niechcianych zachowań homoseksualnych. Psychiatrów oferujących taką pomoc nazwał „sprawcami”.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl, 12

mj

 Aktualności
05/12 Jak zreformować Unię dla przyszłości Europy?
05/12 Projekt ustawy o Polskim Instytucie Rodziny i Demografii skierowany do dalszych prac
05/12 [TYLKO U NAS] Ks. bp E. Frankowski: Myślę, że z tych wielotysięcznych kłamliwych materiałów na temat Radia Maryja powstanie kiedyś poważne dzieło naukowe, które pokaże następnym pokoleniom, jaką cenę trzeba płacić za prawdę
04/12 B. Szydło: Opinia rzecznika TSUE to próba przeforsowania nowych zasad funkcjonowania Wspólnoty
04/12 Szantaż finansowy UE wobec Polski i Węgier
04/12 [TYLKO U NAS] Wiceminister sprawiedliwości: Mechanizm warunkowości UE jest pozbawiony podstaw prawnych
04/12 Trwają pracę nad ustawą o sędziach pokoju. Niektóre kwestie wymagają dopracowania
 Duchowość, Religia, Kościół
05/12 Trzy postawy chrześcijanina. Być radosnym
05/12 Komentarze do "Reguły" św. Benedykta
04/12 Środki zaradcze przeciwko acedii - duchowej depresji / część 2
04/12 Trzy postawy chrześcijanina. Być jak ogień


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł