Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Z jakiego powodu warto postawić na WordPress?

Treść

Systemy zarządzania treścią cieszą się coraz większą popularnością. Jeśli ktoś już decyduje się na ich wypróbowanie powinien pracować na sprawdzonym i niezawodnym systemie. Korzystnym wyborem jest oczywiście WordPress. Ta platforma do tworzenia stron internetowych umożliwia stworzenie zwykłej wizytówki, jak i witryny premium. Wiele stron dostępnych w sieci internetowej powstało właśnie na WordPressie. Warto dowiedzieć się, czym jest to konkretnie spowodowane.

WordPress - co wiadomo na temat tego oprogramowania?

WordPress to CMS wybierany zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów. Nie trzeba znać przy tym żadnego specjalistycznego języka kodowania, aby móc stworzyć pożądaną stronę internetową. Z pewnością zadba się o jej czytelność i przejrzystość. Zaprojektowanie wybranej strony jest stosunkowo proste i nie trzeba mieć w tym zakresie rozbudowanych umiejętności.

System pozwala na łatwe instalowanie wtyczek oraz skonfigurowanie tworzonej strony www. Dzięki temu można ją dopasować do swoich wymagań. W razie potrzeby można przejść do konstruowania nieco bardziej zaawansowanych stron, np. dla wielkich przedsiębiorstw. Takie zadania należy zlecić doświadczonym fachowcom. WordPress to najlepsze miejsce na zaprojektowanie sklepu internetowego, portalu lub bloga.

WordPress a hosting i serwer - jak to wygląda w praktyce?

Zalogowanie się w serwisie WordPress jest równoznaczne z tym, iż można utworzyć wybraną domenę (lub podłączyć istniejącą). Następnie przechodzi się do intuicyjnego w obsłudze panelu administracyjnego. Z tego poziomu da się:

- publikować i modyfikować rozmaite treści oraz obrazy,

- edytować CSS.

Darmowa wersja oprogramowania nie pozwala na zbyt wiele, dlatego jeśli ktoś chce tworzyć strony na WordPressie w profesjonalny sposób powinien się wyposażyć w płatną wersję. Umożliwi to dodawanie reklam czy też szablonów. Do wyboru jest kilka różnych pakietów, więc ostateczna decyzja będzie zależała od potrzeb inwestorów. To korzystna opcja, ponieważ dzięki niej można korzystać z poczty i zwiększyć poziom bezpieczeństwa na witrynie (tworzenie kopii zapasowych i przywracanie poszczególnych elementów).

Pobranie i zainstalowanie najnowszej wersji oprogramowania ze strony WordPress sprawia, że użytkownicy mogą pracować na własnym serwerze.

WordPress - kilka słów o zaletach i wadach

Nie da się ukryć, że strona WordPress ma wiele zalet, w tym m.in.: łatwość obsługi, w większości przypadków brak znajomości PHP i HTML, bezproblemowe instalowanie wtyczek, korzystanie z narzędzi poprawiających widoczność witryny w wyszukiwarce oraz ogromny wybór szablonów.

Nie wszystko jest jednak kolorowe. WordPress ma też swoje wady. W tym miejscu warto wymienić chociażby to, że załadowanie zbyt wielu wtyczek może spowolnić funkcjonowanie całej witryny, a wykonanie nieco bardziej zaawansowanych działań wymaga znajomości PHP, HTML czy też CSS.

Zdecydowałeś się na stronę firmową na Wordpressie? Skontaktuj się z agencją interaktywną WiWi.pl aby otrzymać pełna ofertę i cennik.

Autor: Silesian