Portal Wtorek - 19 pazdziernika 2021 Michaliny, Michała, Piotra     "Bogactwo w radości nie zależy od sakiewki, lecz od serca" - Jeremias Gotthelf
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2021-09-22 Powstanie Centrale Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało ustawę, zgodnie z którą 1,8 tys. funkcjonariuszy policji będzie się zajmować zwalczaniem cyberprzestępczości. To sześciokrotnie więcej niż obecnie.


Liczba cyberprzestępstw rośnie. Siedem lat temu odnotowano ich 18 tysięcy. W zeszłym roku było to już 54 tysiące. Dlatego też rząd zapowiada utworzenie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.



– Powstanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestepczości ma na celu zbudowanie odpwoiedniej ilości kadr, które będą w stanie identyfikować, jak również wspierać obywateli w przeciwdziałaniu i zwalczaniu cyberorzestepstw – wyjaśnia Robert Kośla, dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa.



Nowa instytucja ma wesprzeć struktury policji w całym kraju.



– Przygotowanie kadr w tak dużej skali (1,8 tys. funkcjonariuszy) zajmie trochę czasu. W tej chwili struktury policji, które odpowiadają za zwalczanie cyberprzestepczości, to jest około 300 osób – mówi Robert Kośla.



Liczba funkcjonariuszy, którzy będą zajmować się cyberprzestępczością, zwiększy się zatem sześciokrotnie. Jak wskazuje dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa, przestępcom zależy przede wszystkim na tym,  aby uzyskać korzyści materialne. Dlatego kompetencje nowej instutucji będą dosyć jasne.



– Przede wszystkim rozpoznawanie źródeł ataku, rozpoznawanie celów ataków, jak również metod monetyzowania, czyli uzyskiwania korzyści finansowych – wskazuje Robert Kośla.



Działania prawne, organizacyjne i techniczne w kwestii minimalizowania cyberprzestepczości prowadzą także inne państwa.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl,


 





mj

 Aktualności
20/10 [[TYLKO U NAS] E. Kowalewska o nowej strategii UNICEF-u: Jest to zamach na prawa rodziców
20/10 Szef resortu sprawiedliwości zapowiada chęć pozwania Niemiec przed TSUE
20/10 Wsparcie dla firm w czasie epidemii
20/10 [TYLKO U NAS] Prof. A. Jabłoński: Nie trzeba być geniuszem, żeby przewidzieć, że jedynym efektem, na który liczy D. Tusk, jest katastrofa w Polsce, powodująca odwrócenie się od rządzących, których się za to obwini
19/10 [TYLKO U NAS] Prof. E. Łon: Polski patriotyzm konsumencki jest bardzo silny. To, że stajemy się coraz potężniejszą gospodarką, jest zauważalne nawet przez naszych konkurentów
19/10 PE będzie dyskutował o tzw. aborcji w Polsce. B. Kempa: To próba podważania konserwatywnych wartości
19/10 [TYLKO U NAS] Prof. M. Ryba: Berlin i Bruksela patrzą przychylnie na antypolską kampanię prowadzoną przez Donalda Tuska
 Duchowość, Religia, Kościół
20/10 Uznanie prawdy o Bogu i sobie. O drugim stopniu pokory
19/10 Ks. abp J. Kupny: Watykan jest miejscem słuchania
18/10 Jak żyć?


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł