Portal Niedziela - 5 grudnia 2021 Kryspiny, Norberta, Sabiny     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2021-09-14 Białoruś cały czas prowokuje

NATO powinno zareagować na prowokacje Białorusi na polsko-białoruskiej granicy. Ogromne obawy ws. działań Mińska mają także Litwa i Łotwa.


Islamscy migranci są transportowani na Białoruś głównie z Bliskiego Wschodu.– Przede wszystkim z Iraku, a dalej są wypychani na terytorium Polski, Litwy i Łotwy. Ten proceder będzie trwał tak długo, jak długo władze białoruskie będą widziały możliwość wpływania na nasze państwa – mówił dr Bogusław Rogalski, ekspert ds. międzynarodowych na antenie Radia Maryja.A przede wszystkim będą widziały możliwość destabilizowania sytuacji przygranicznej – mówił ekspert ds. międzynarodowych.


Kraje bałtyckie też walczą z działaniami Alaksandra Łukaszenki.– To, co dzieje się na Białorusi, to hybrydowy atak na nasze granice, w którym jedno państwo porywa ludzi, daje im wizy, a następnie wpycha ich do obszaru przygranicznego. To właśnie robi teraz Białoruś – powiedział Artis Pabriks, minister obrony Łotwy.Pierwszym krajem, który odnotował dziesiątki prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią, była Litwa.– Litwa podjęła decyzje o budowie muru na swojej granicy. Ma to być wysokie ogrodzenie z drutem kolczastym u góry. Dodatkowo kraje bałtyckie wezwały na pomoc siły Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej – przypomniał politolog Jarosław Komorniczak.Litwa otrzymała pomoc humanitarną już z 18 krajów UE. W kryzys włączył się też Frontex. Dodatkowym zagrożeniem są białorusko-rosyjskie manewry wojskowe Zapad 2021, to m.in. dlatego na Litwie pojawili się eksperci NATO.„Przybycie zespołu NATO jest istotne nie tylko w rozwiązywaniu problemów spowodowanych agresją hybrydową. (…) Jest to też demonstracja, że w tej walce nie jesteśmy sami. Mamy sojuszników, z którymi ściśle współpracujemy i na których możemy polegać w sytuacjach kryzysowych” – oznajmił minister obrony Litwy, Arvydas Anuszauskas.Jarosław Komorniczak, wskazał, że żadne dotychczas użyte zabezpieczania nie są skuteczne w 100 proc.– Kluczowe jest wpłynięcie na Białoruś, aby zaprzestała działań, które w tym momencie podejmuje – podsumował politolog.Nie jest to jednak łatwe zadania – dodał.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl,

mj

 Aktualności
05/12 Jak zreformować Unię dla przyszłości Europy?
05/12 Projekt ustawy o Polskim Instytucie Rodziny i Demografii skierowany do dalszych prac
05/12 [TYLKO U NAS] Ks. bp E. Frankowski: Myślę, że z tych wielotysięcznych kłamliwych materiałów na temat Radia Maryja powstanie kiedyś poważne dzieło naukowe, które pokaże następnym pokoleniom, jaką cenę trzeba płacić za prawdę
04/12 B. Szydło: Opinia rzecznika TSUE to próba przeforsowania nowych zasad funkcjonowania Wspólnoty
04/12 Szantaż finansowy UE wobec Polski i Węgier
04/12 [TYLKO U NAS] Wiceminister sprawiedliwości: Mechanizm warunkowości UE jest pozbawiony podstaw prawnych
04/12 Trwają pracę nad ustawą o sędziach pokoju. Niektóre kwestie wymagają dopracowania
 Duchowość, Religia, Kościół
05/12 Trzy postawy chrześcijanina. Być radosnym
05/12 Komentarze do "Reguły" św. Benedykta
04/12 Środki zaradcze przeciwko acedii - duchowej depresji / część 2
04/12 Trzy postawy chrześcijanina. Być jak ogień


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł