Portal Czwartek - 23 wrzesnia 2021 Bogusława, Liwiusza, Tekli     "Geniusz to nadprzyrodzona cnota pokory w dziedzinie myśli" - Simone Weil
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2021-07-30 Rozliczanie pit za pomocą programu do pit - czemu warto

Rozliczenie pit i wypełnianie deklaracji pit to wciąż problem dla wielu. Z mocy ministerstwa finansów powstał co prawda program pit, pozwalający rozliczyć pit, jednak bywa on niedoskonały. Dlatego wiele osób co roku wpisując w wyszukiwarkę hasło "darmowy program pit" szuka prostszego sposobu rozliczeń pit. Program do pit w wersji pro pozwala na proste rozliczenie pit online bez obawy błędnego zeznania podatkowego. Co daje program? Jak wygląda rozliczanie pit?


Rozliczenie e pit


Zeznania pit czyli potoczne zeznanie podatkowe do urzędu skarbowego składane są co roku przez osoby fizyczne oraz przedsiębiorców. W 2019 roku ministerstwo finansów postanowiło ułatwić podatnikom możliwość rozliczeń pit tworząc program e pity. Pozwala on na rozliczenia się deklaracją pit 36 oraz pit 37, a z czasem także pit 28. Dzięki tej usłudze podatnik rozlicza się łatwo i szybko. Z zasady nasze poszczególne deklaracje od pracodawców już znajdują się w systemie, a do nas należy jedynie zweryfikowanie poprawności danych oraz ich ewentualne uzupełnienie o dodatkowe informacje o dochodach z wynajmu, alimentów oraz uzupełnienie przysługujących nam ulg. Po zatwierdzeniu danych w systemie uzyskamy informacje o dopłacie lub znajdziemy informację tj. zaliczenie nadpłaty podatku.


Jak każdy system jednak, także usługa e-pit pozostaje niedoskonała i może posiadać błędy lub ulegać zawieszeniu. Użytkownicy wskazują także na problem z zalogowaniem się, które odbywa się albo przez system ePUAP lub poprzez wpisanie danych z poprzednich deklaracji, które nie każdy z nas posiada.


Program pit pro


Alternatywą dla programu rządowego pozostaje program pit pro w wersji online. Wiele użytkowników wskazuje że program e pit najlepszy. Wystarczy pobrać program, który wysyła pit od osób fizycznych. Dzięki wykorzystaniu danych weryfikacyjnych program e pit krok po kroku przeprowadzi cię przez meandry zeznania podatkowego. W bazie formularzy programu znajdziesz najbardziej popularne deklaracje, zgodne z oryginalnymi. Dzięki aktualizacjom program do pit 28  również nie będziesz miał problemu.


Dlaczego warto


Program pit pro to intuicyjny program, który rozlicza największą liczbę deklaracji i jest najbardziej zaawansowany technologicznie. To darmowy program do wypełnienia pit, z którego możesz skorzystać.


To program prosty, bezpieczny i w pełni darmowy. Rozlicz pit z programem pit pro, a unikniesz wszelkich problemów i błędów. Dzięki programowi oszczędzasz swój czas, szybciej otrzymujesz swój zwrot podatku, a także pobierasz potwierdzenie wysyłki deklaracji.


Więcej na temat programu znajdziesz na stronie https://www.podatnik.info/program-do-pit

Silesian


 Aktualności
23/09 Błyskawiczny wzrost cen gazu
23/09 Szef rządu: Projekt Nord Stream 2 to strategiczny błąd
23/09 [TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz TChr: Wobec Eucharystii wymagany jest bezwzględny szacunek
23/09 [TYLKO U NAS] Prof. M. Ryba o nałożeniu kary na Polskę przez TSUE: Sędzia TSUE funkcjonuje mniej więcej jak funkcjonariusz partyjny, który z perspektywy Brukseli czy Strasburga stara się grillować Polskę
22/09 Powstanie Centrale Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości
22/09 Coraz bardziej widoczny kryzys na granicy polsko-białoruskiej
22/09 [TYLKO U NAS] Dr J. Hajdasz: To, co jest formułowane w PE ma na celu dyscyplinowanie naszego kraju, pod niektórymi względami mającymi wręcz znamiona sytuacji, w której dąży się do kolonizacji Polski przez UE
21/09 Dieta przy refluksie. Jak walczyć z nawracającymi stanami chorobowymi?
 Duchowość, Religia, Kościół
23/09 Prawdziwa pokora
23/09 Apoftegmaty Ojców Pustyni. Św. Antoni Wielki #10
22/09 I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom
22/09 Bardzo walczę z pożądliwością i ryzykuję, że dojdę do rozpaczy...


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł