Portal Niedziela - 5 grudnia 2021 Kryspiny, Norberta, Sabiny     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2021-05-03 Maj - miesiąc zawierzenia Matce Bożej. Z Jasnej Góry popłynie modlitwa na cały świat

Ojciec Święty Franciszek zainaugurował miesiąc modlitw o zakończenie pandemii. Każdego dnia maja modlitwę będzie prowadzić jedno z sanktuariów na świecie. 3 maja będzie to Jasna Góra.


Maj to miesiąc Maryi.– To jest miesiąc szczególny – dar Kościoła, w którym możemy odkrywać obecność Matki Bożej w naszym życiu – podkreślił ks. Marcin Modrzyński z parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Wągrowcu.W polski krajobraz bardzo mocno wpisały się nabożeństwa majowe odprawiane wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach.– Zapraszamy wszystkich, całą Rodzinę Radia Maryja, przyjeżdżajcie już – odblokujemy się wreszcie, oczywiście zachowując wszystkie przepisy sanitarne. Maj jest miesiącem Maryi. Rodzina Radia Maryja jest rodziną maryjną, a więc przybywajmy! – zachęcał o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja, w sobotę do odwiedzania sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.Maryja jest przez cały czas obecna w historii naszej Ojczyzny. Czcimy ją jako Królową Polski.– Możemy być przekonani, że tak jak Maryja była w historii Kościoła, wtedy gdy on się rodził, tak jest również obecna w historii Kościoła naszej Ojczyzny. Zawierzając Jej wszystkie nasze sprawy możemy z nadzieją iść w przyszłość – wskazał ks. dr Janusz Chyła, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach.Tego też nauczał Prymas Tysiąclecia. Przy okazji zbliżającej się beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego warto sięgać do jego nauczania.– Najwyższy czas, aby wrócić do kwestii, o których nauczał ks. Kardynał, aby maryjność była nie tylko w jednym sanktuarium w diecezji, ale żeby ta maryjność była w każdej parafii. Wtedy zacznie się duchowe odradzanie narodu, bo tylko Maryja prowadzi do Chrystusa – akcentował ks. Grzegorz Kopij z parafii pw. Najświętszego Zbawiciela we Wrocławiu.Kościół w tym trudnym czasie pandemii będzie prosił swoją Matkę Maryję o wsparcie. Całą wspólnotę wiernych do włączenia się w maju do modlitwy o ustanie pandemii na świecie zachęca papież Franciszek. W sobotę Ojciec Święty z bazyliki watykańskiej w połączeniu z sanktuarium Matki Bożej w Walsingham w Anglii zainaugurował modlitwę w tej intencji.– Każdego dnia tego miesiąca maja zawierzać będziemy Tobie, Matko Miłosierdzia, wszystkie osoby, które zostały dotknięte wirusem i nadal ponoszą jego konsekwencje (…). Matko Pomocy, przyjmij nas pod swój płaszcz i chroń nas. Wspieraj nas w godzinie próby i rozpal w naszych sercach światło nadziei na przyszłość – modlił się Ojciec Święty.Na liście 30 sanktuariów na świecie, które z inicjatywy papieża Franciszka poprowadzą w kolejnych dniach modlitwy o ustanie pandemii, jest też Jasna Góra. Modlitwa z duchowej stolicy Polski popłynie w symbolicznym dniu – 3 maja, czyli w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl,

mj

 Aktualności
05/12 Jak zreformować Unię dla przyszłości Europy?
05/12 Projekt ustawy o Polskim Instytucie Rodziny i Demografii skierowany do dalszych prac
05/12 [TYLKO U NAS] Ks. bp E. Frankowski: Myślę, że z tych wielotysięcznych kłamliwych materiałów na temat Radia Maryja powstanie kiedyś poważne dzieło naukowe, które pokaże następnym pokoleniom, jaką cenę trzeba płacić za prawdę
04/12 B. Szydło: Opinia rzecznika TSUE to próba przeforsowania nowych zasad funkcjonowania Wspólnoty
04/12 Szantaż finansowy UE wobec Polski i Węgier
04/12 [TYLKO U NAS] Wiceminister sprawiedliwości: Mechanizm warunkowości UE jest pozbawiony podstaw prawnych
04/12 Trwają pracę nad ustawą o sędziach pokoju. Niektóre kwestie wymagają dopracowania
 Duchowość, Religia, Kościół
05/12 Trzy postawy chrześcijanina. Być radosnym
05/12 Komentarze do "Reguły" św. Benedykta
04/12 Środki zaradcze przeciwko acedii - duchowej depresji / część 2
04/12 Trzy postawy chrześcijanina. Być jak ogień


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł