Portal Środa - 12 maja 2021 Dominika, Imeldy, Pankracego      "To nie wiarygodne, jak wielką siłą może dusza obdarować ciało". Wilhelm von Humboldt
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2021-05-03 Maj - miesiąc zawierzenia Matce Bożej. Z Jasnej Góry popłynie modlitwa na cały świat

Ojciec Święty Franciszek zainaugurował miesiąc modlitw o zakończenie pandemii. Każdego dnia maja modlitwę będzie prowadzić jedno z sanktuariów na świecie. 3 maja będzie to Jasna Góra.


Maj to miesiąc Maryi.



– To jest miesiąc szczególny – dar Kościoła, w którym możemy odkrywać obecność Matki Bożej w naszym życiu – podkreślił ks. Marcin Modrzyński z parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Wągrowcu.



W polski krajobraz bardzo mocno wpisały się nabożeństwa majowe odprawiane wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach.



– Zapraszamy wszystkich, całą Rodzinę Radia Maryja, przyjeżdżajcie już – odblokujemy się wreszcie, oczywiście zachowując wszystkie przepisy sanitarne. Maj jest miesiącem Maryi. Rodzina Radia Maryja jest rodziną maryjną, a więc przybywajmy! – zachęcał o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja, w sobotę do odwiedzania sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.



Maryja jest przez cały czas obecna w historii naszej Ojczyzny. Czcimy ją jako Królową Polski.



– Możemy być przekonani, że tak jak Maryja była w historii Kościoła, wtedy gdy on się rodził, tak jest również obecna w historii Kościoła naszej Ojczyzny. Zawierzając Jej wszystkie nasze sprawy możemy z nadzieją iść w przyszłość – wskazał ks. dr Janusz Chyła, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach.



Tego też nauczał Prymas Tysiąclecia. Przy okazji zbliżającej się beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego warto sięgać do jego nauczania.



– Najwyższy czas, aby wrócić do kwestii, o których nauczał ks. Kardynał, aby maryjność była nie tylko w jednym sanktuarium w diecezji, ale żeby ta maryjność była w każdej parafii. Wtedy zacznie się duchowe odradzanie narodu, bo tylko Maryja prowadzi do Chrystusa – akcentował ks. Grzegorz Kopij z parafii pw. Najświętszego Zbawiciela we Wrocławiu.



Kościół w tym trudnym czasie pandemii będzie prosił swoją Matkę Maryję o wsparcie. Całą wspólnotę wiernych do włączenia się w maju do modlitwy o ustanie pandemii na świecie zachęca papież Franciszek. W sobotę Ojciec Święty z bazyliki watykańskiej w połączeniu z sanktuarium Matki Bożej w Walsingham w Anglii zainaugurował modlitwę w tej intencji.



– Każdego dnia tego miesiąca maja zawierzać będziemy Tobie, Matko Miłosierdzia, wszystkie osoby, które zostały dotknięte wirusem i nadal ponoszą jego konsekwencje (…). Matko Pomocy, przyjmij nas pod swój płaszcz i chroń nas. Wspieraj nas w godzinie próby i rozpal w naszych sercach światło nadziei na przyszłość – modlił się Ojciec Święty.



Na liście 30 sanktuariów na świecie, które z inicjatywy papieża Franciszka poprowadzą w kolejnych dniach modlitwy o ustanie pandemii, jest też Jasna Góra. Modlitwa z duchowej stolicy Polski popłynie w symbolicznym dniu – 3 maja, czyli w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl,





mj

 Aktualności
12/05 [NASZ TEMAT] D. Matecki o atakach na miejsca kultu: Jest to fala nienawiści, katolikofobii, chrystianofobii, która niesie ze sobą nienawiść do osób tylko i wyłącznie za to, że wyznają religię chrześcijańską
12/05 Jak zostać popularnym influencerem? Najlepsze metody promocji w Social Media
12/05 Potrzebujesz wziąć pożyczkę? Sprawdź, czym się kierować podczas zaciągania zobowiązania
12/05 Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców wskazuje na zbyt wolne tempo znoszenia restrykcji
12/05 Systematycznie spada liczba zakażeń koronawirusem w Polsce
12/05 Rada Medyczna zdecyduje, czy okres podania drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19 zostanie skrócony
11/05 [TYLKO U NAS] Dr K. Nawrocki: Mimo wielkiego fenomenu antykomunistycznego podziemia niepodległościowego po 1945 roku fenomen Żołnierzy Wyklętych nie sprawił, że Polska odzyskała wolność
11/05 Watchdog Polska chce zwiększyć wpływy do organizacji dzięki atakom na Fundację ,,Lux Veritatis"?
11/05 Ratyfikacja Funduszu Odbudowy stoi pod znakiem zapytania
 Duchowość, Religia, Kościół
12/05 Wycisz się i posłuchaj... Darmowy e-book ojca Włodzimierza Zatorskiego OSB
12/05 Abba Kronios
11/05 Papież Franciszek: Wybierzmy bezinteresowną i czystą miłość, jaką daje nam Chrystus i trwajmy w niej
11/05 Czy dobrze się modlimy?


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł