Portal Środa - 12 maja 2021 Dominika, Imeldy, Pankracego      "To nie wiarygodne, jak wielką siłą może dusza obdarować ciało". Wilhelm von Humboldt
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2021-04-16 Google inwestuje w Polsce

W Warszawie powstał Region Google Cloud. To pierwsza taka inwestycja koncernu w Europie Środkowo-Wschodniej. Jak mówił podczas inauguracji projektu premier Mateusz Morawiecki – Polska jest bardzo dobrym miejscem na wszelkiego rodzaju inwestycje, szczególnie w zakresie nowych technologii.


Region Google Cloud Warszawa powstał w wyniku współpracy polskich instytucji publicznych ze światowym liderem technologicznym. W 2019 r. Chmura Krajowa założona przez PKO Bank Polski oraz Polski Fundusz Rozwoju nawiązała z Google Cloud strategiczne partnerstwo.



– Wysoka koncentracja bardzo wykwalifikowanych programistów oraz kwitnąca przedsiębiorczość sprawiają, że perspektywy rozwoju Polski w tym zakresie są bardzo obiecujące. Nasze główne europejskie centrum technologii chmurowych znajduje się w Polsce. Prowadzimy Campus Google dla strat-upów (…). Rozbudowujemy teraz nasze centrum badawczo-rozwojowe, w którym projektujemy zaawansowane rozwiązania chmurowe – mówił Sundar Pichai, prezes Google.



Premier Mateusz Morawiecki wskazał, że „Polska jest bardzo dobrym miejscem na wszelkiego rodzaju inwestycje, szczególnie w zakresie technologii”.



– Bardzo się cieszę, że coraz więcej polskich przedsiębiorców jest zainteresowanych inwestowaniem w cyfryzację procesów operacyjnych, sprzedażowych, marketingowych itp. Wierzę, że naprawdę warto podejmować tego typu inwestycje. To przyszłość gospodarki, która już teraz poprawia produktywność i sprawia, że nasze życie staje się lepsze i łatwiejsze – podkreślił szef rządu.



Region Google Cloud ma zapewnić polskim przedsiębiorcom dostęp do najlepszej na świecie technologii chmury obliczeniowej – takiej samej, do jakiej dostęp mają firmy w USA, Singapurze, Japonii czy Szwajcarii.



– Wiem, że Polska jest bardzo dobrym miejscem na wszelkiego rodzaju dobre inwestycje, szczególnie w zakresie technologii, biorąc pod uwagę naszych utalentowanych ludzi, kreatywnych, lubiących innowacje, którzy cenią pracę w takich ekscytujących warunkach, jakie wy także tworzycie. Dziękuję za zaangażowanie w Polsce – dodał Mateusz Morawiecki.



Kancelaria premiera wyliczyła, że dzięki otwarciu Google Cloud w Warszawie polskie firmy zyskają szereg korzyści. Wśród nich m.in. wzmocniona ochrona danych polskich przedsiębiorstw i podmiotów publicznych dzięki najlepszym systemom i zabezpieczeniom czy zwiększenie efektywności firm i sektora publicznego przez minimalizację kosztów i zwiększenie produktywności. Zyskać mają również indywidualni konsumenci, którzy mogą spodziewać się lepszych, bardziej innowacyjnych i szybciej działających usług oraz aplikacji.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 14





mj

 Aktualności
12/05 [NASZ TEMAT] D. Matecki o atakach na miejsca kultu: Jest to fala nienawiści, katolikofobii, chrystianofobii, która niesie ze sobą nienawiść do osób tylko i wyłącznie za to, że wyznają religię chrześcijańską
12/05 Jak zostać popularnym influencerem? Najlepsze metody promocji w Social Media
12/05 Potrzebujesz wziąć pożyczkę? Sprawdź, czym się kierować podczas zaciągania zobowiązania
12/05 Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców wskazuje na zbyt wolne tempo znoszenia restrykcji
12/05 Systematycznie spada liczba zakażeń koronawirusem w Polsce
12/05 Rada Medyczna zdecyduje, czy okres podania drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19 zostanie skrócony
11/05 [TYLKO U NAS] Dr K. Nawrocki: Mimo wielkiego fenomenu antykomunistycznego podziemia niepodległościowego po 1945 roku fenomen Żołnierzy Wyklętych nie sprawił, że Polska odzyskała wolność
11/05 Watchdog Polska chce zwiększyć wpływy do organizacji dzięki atakom na Fundację ,,Lux Veritatis"?
11/05 Ratyfikacja Funduszu Odbudowy stoi pod znakiem zapytania
 Duchowość, Religia, Kościół
12/05 Wycisz się i posłuchaj... Darmowy e-book ojca Włodzimierza Zatorskiego OSB
12/05 Abba Kronios
11/05 Papież Franciszek: Wybierzmy bezinteresowną i czystą miłość, jaką daje nam Chrystus i trwajmy w niej
11/05 Czy dobrze się modlimy?


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł