Portal Niedziela - 11 kwietnia 2021 Filipa, Izoldy, Leona      "Ciała nie powinno się traktować gorzej niż duszy". Hipokrates
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2021-04-08 Restrykcje w związku z koronawirusem przedłużone do 18 kwietnia

Rząd przedłużył do 18 kwietnia zasady bezpieczeństwa wprowadzone w zawiązku z pandemią koronawirusa. Przed południem odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ws. sytuacji epidemicznej.


Dobowa liczba nowych przypadków nieznacznie spadła; trudna sytuacja robi się w szpitalach. Hospitalizowanych jest ponad 34,5 tys. zakażonych. Ponad 3300 osób korzysta z pomocy respiratorów. To oznacza wykorzystanie na poziomie blisko 80 proc.


Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że fala zachorowań z ubiegłego tygodnia właśnie będzie przechodzić przez system szpitalnictwa. Największy napływ pacjentów jest w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku.Dlatego też rząd przedłużył obostrzenia. W tym czasie chce zobaczyć, jak będzie wyglądać m.in. sytuacja w placówkach.– To przedłużenie zasad bezpieczeństwa będzie obowiązywało do 18 kwietnia i wtedy, w przyszłym tygodniu, będziemy podejmowali kolejną decyzję, co robić dalej. Ta decyzja jest odłożona o tydzień dlatego, że patrzymy na to, czy ten trend dotyczący liczby zmniejszonych zachorowań będzie kontynuowany mimo tego okresu świątecznego i jego konsekwencji; zobaczymy, co z mobilnością, ale też przede wszystkim – i to jest najważniejszy powód – chcemy zobaczyć, jak te konsekwencje fali zachorowań będą wyglądały na poziomie wykorzystania infrastruktury szpitalnej – wyjaśnił Adam Niedzielski.W naszym kraju dominuje brytyjski wariant koronawirusa, który wykazuje się wyższym wskaźnikiem zakażeń oraz cięższym przebiegiem choroby. Odnotowano też pojedyncze przypadki mutacji południowoafrykańskiej i brazylijskiej.Do następnej niedzieli zamknięte pozostanie część sklepów w galeriach handlowych, salony fryzjerskie, duże sklepy meblowe i budowlane. Lockdown dotyka także branżę hotelarską.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl, 7

mj

 Aktualności
11/04 Wizytę w urzędzie skarbowym należy umówić
11/04 Fundusz Odbudowy budzi emocje wśród polityków
11/04 Atak na Fundację Lux Veritatis
11/04 Polityka pieniężna na czas pandemii
10/04 [TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Obecność materiałów wybuchowych na pokładzie Tu-154M potwierdziły laboratoria z Polski, Włoch, USA i Wielkiej Brytanii. Mam nadzieję, że teraz już nikt nie będzie ukrywać prawdy
10/04 MEiN i AWF pomogą w powrocie uczniów do aktywności fizycznej
10/04 [TYLKO U NAS] Red. G. Górny: Mamy do czynienia z chwilą próby zarówno dla świata, jak i dla Kościoła
10/04 Pogarsza się sytuacja polskich przedsiębiorców
 Duchowość, Religia, Kościół
11/04 Niełatwo jest być człowiekiem chorym...
11/04 Abba Karion
10/04 Nie każda medytacja jest od razu chrześcijańska, choćby nawet tak ją niektórzy nazwali...
10/04 Niedzielne i świąteczne śpiewy chorałowe w wykonaniu scholi benedyktynów tynieckich #4


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł