Portal Niedziela - 11 kwietnia 2021 Filipa, Izoldy, Leona      "Ciała nie powinno się traktować gorzej niż duszy". Hipokrates
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2021-04-07 Rząd w tym tygodniu podejmie decyzje ws. kolejnych działań mających na celu ograniczenie transmisji COVID-19

W tym tygodniu możemy spodziewać się decyzji rządu ws. obostrzeń wprowadzonych w celu ograniczenia transmisji koronawirusa. Restrykcje obowiązują do piątku. Przedstawiciele władz wprowadzając ogólnokrajowy lockdown, podkreślali, że może on zostać przedłużony, a nawet zaostrzony.


Polska zmaga się z trzecią falą pandemii. Liczba nowych zakażeń spada, ale dalej jest na wysokim poziomie. W szpitalach jest zajętych ponad 30 tys. łóżek COVID-owych.


Nie wiadomo, jaką decyzję ws. restrykcji podejmie rząd. Każdy dzień zamknięcia czy ograniczenia działalności gospodarczej oznacza straty dla przedsiębiorców.


Prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista, zwraca uwagę, że decydenci stoją przed niełatwą decyzją.– Rząd ma niełatwą sytuację, bo ma za zadanie minimalizować straty wszystkich stron, a tych stron jest wiele. (…) Gdybyśmy mieli więcej lekarzy, to moglibyśmy sobie pozwolić na większe rozluźnienie, na większą skalę zakażeń, bo służba zdrowia nie byłaby w takim stopniu „wąskim gardłem”. Nie chodzi o techniczne sprawy – jak szczepionki, leki czy respiratory – bo to wszystko można kupić – mówi prof. Zbigniew Krysiak.Rząd nie pozostawi dotkniętych branż bez pomocy. Do przedsiębiorców trafią kolejne miliardy złotych. W tym miesiącu ma to być 7 mld zł. Jeśli zajdzie taka potrzeba, uruchomione zostaną także nowe środki z Polskiego Funduszu Rozwoju. Dotychczasowe działania rządu pozwoliły na uratowanie kilku milionów miejsc pracy.


Do 9 kwietnia w całej Polsce zamknięte jest część sklepów w galeriach handlowych. Nie działają salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz wielkie sklepy meblowe i budowlane. Lockdown dotknął także branżę hotelarską.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl, 6

mj

 Aktualności
11/04 Wizytę w urzędzie skarbowym należy umówić
11/04 Fundusz Odbudowy budzi emocje wśród polityków
11/04 Atak na Fundację Lux Veritatis
11/04 Polityka pieniężna na czas pandemii
10/04 [TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Obecność materiałów wybuchowych na pokładzie Tu-154M potwierdziły laboratoria z Polski, Włoch, USA i Wielkiej Brytanii. Mam nadzieję, że teraz już nikt nie będzie ukrywać prawdy
10/04 MEiN i AWF pomogą w powrocie uczniów do aktywności fizycznej
10/04 [TYLKO U NAS] Red. G. Górny: Mamy do czynienia z chwilą próby zarówno dla świata, jak i dla Kościoła
10/04 Pogarsza się sytuacja polskich przedsiębiorców
 Duchowość, Religia, Kościół
11/04 Niełatwo jest być człowiekiem chorym...
11/04 Abba Karion
10/04 Nie każda medytacja jest od razu chrześcijańska, choćby nawet tak ją niektórzy nazwali...
10/04 Niedzielne i świąteczne śpiewy chorałowe w wykonaniu scholi benedyktynów tynieckich #4


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł