Portal Niedziela - 11 kwietnia 2021 Filipa, Izoldy, Leona      "Ciała nie powinno się traktować gorzej niż duszy". Hipokrates
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2021-02-25 Resort zdrowia zachęca do udziału w programie Domowej Opieki Medycznej

Ministerstwo Zdrowia zaapelowało do Polaków, aby dbali o siebie i na bieżąco monitorowali stan swojego zdrowia. Rzecznik resortu, Wojciech Andrusiewicz, przypomniał dziś o tym na konferencji o programie Domowej Opieki Medycznej.


W programie Domowej Opieki Medycznej jest zarejestrowanych ponad 200 tys. pacjentów. Do tej pory około 1300 osób skorzystało z pomocy pogotowia ratunkowego, po które zadzwonili konsultanci z centrum monitorującego – poinformował Wojciech Andrusiewicz.– To oznacza, że z domów trzeba było zabrać 1300 pacjentów w związku z wynikami dotyczącymi natlenienia organizmu oraz innych bieżących danych, które są przekazywane do centrum monitoringu. Mowa o temperaturze czy ciśnieniu. Być może te 1300 osób udało się uratować dzięki temu, że były na bieżąco monitorowane, stąd jeszcze raz apeluję, że jeżeli chorujemy, to zgłaszajmy się do Domowej Opieki Medycznej, jeżeli nie mamy ukończonych 55 lat. Jeśli mamy ponad 55 lat, to z automatu jesteśmy rejestrowani do tego programu. Można się zarejestrować za pomocą formularza na stronie internetowej bądź za pośrednictwem lekarza POZ. Ten program może ocalić nasze zdrowie i życie – mówił Wojciech Andrusiewicz.Badania laboratoryjne –jak przekazał resort zdrowia– potwierdziły dziś ponad 6300 nowych zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 47 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 200 osób.


Liczba nowych zakażeń zależy od przestrzegania restrykcji – zaznaczył dziś Wojciech Andrusiewicz, rzecznik resortu zdrowia. Dodał, że zgodnie z przewidywaniami będzie ona rosła.


Jutro minister zdrowia ma ogłosić informacje na temat obostrzeń epidemicznych. Spodziewane jest m.in. wprowadzenie zakazu używania przyłbic, kominów i szalików do zasłaniania nosa i ust. Obowiązywać mają maseczki medyczne.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl,

mj

 Aktualności
11/04 Wizytę w urzędzie skarbowym należy umówić
11/04 Fundusz Odbudowy budzi emocje wśród polityków
11/04 Atak na Fundację Lux Veritatis
11/04 Polityka pieniężna na czas pandemii
10/04 [TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Obecność materiałów wybuchowych na pokładzie Tu-154M potwierdziły laboratoria z Polski, Włoch, USA i Wielkiej Brytanii. Mam nadzieję, że teraz już nikt nie będzie ukrywać prawdy
10/04 MEiN i AWF pomogą w powrocie uczniów do aktywności fizycznej
10/04 [TYLKO U NAS] Red. G. Górny: Mamy do czynienia z chwilą próby zarówno dla świata, jak i dla Kościoła
10/04 Pogarsza się sytuacja polskich przedsiębiorców
 Duchowość, Religia, Kościół
11/04 Niełatwo jest być człowiekiem chorym...
11/04 Abba Karion
10/04 Nie każda medytacja jest od razu chrześcijańska, choćby nawet tak ją niektórzy nazwali...
10/04 Niedzielne i świąteczne śpiewy chorałowe w wykonaniu scholi benedyktynów tynieckich #4


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł