Portal Niedziela - 17 stycznia 2021 Antoniego, Henryki, Mariana     "Gdy traktujemy nasze istnienie jako zadanie, jest ono zawsze do zniesienia" - Marie von Ebner-Eschenbach
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2021-01-14 Rząd podjął uchwałę w sprawie wsparcia dla gmin górskich poszkodowanych w wyniku obostrzeń

Górskie gminy otrzymają miliard złotych wsparcia. Uchwałę w tej sprawie podjął rząd. O pieniądze mogą ubiegać się gminy, które znalazły się w trudnej sytuacji na skutek wprowadzonych obostrzeń. Łącznie wsparcie ma otrzymać 200 takich gmin.


Program pomocy dla gmin górskich ruszy w pierwszym kwartale bieżącego roku. Gminy będą mogły skorzystać z dwóch rodzajów wsparcia:Po pierwsze, samorządy mogą umarzać podatek od nieruchomości. Druga forma pomocy to środki przeznaczone na inwestycje, a mówiąc konkretnie – inwestycje związane z branżą turystyczną. Łącznie na te inwestycje dla gmin górskich rząd zdecydował się przeznaczyć ok. 700 milionów złotych – poinformował wicepremier Jarosław Gowin.Pieniądze będzie można przeznaczyć na finasowanie infrastruktury turystycznej i komunalnej. Chodzi w szczególności o budowę i modernizację szlaków turystycznych, deptaków, parków, punktów widokowych, parkingów, muzeów i skansenów. Podstawą wyliczenia wysokości wsparcia będą wydatki, które dana gmina poniosła na inwestycje w latach 2016-2020. Limit dla jednej gminy wynosi 8 milionów złotych.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 13

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł