Portal Niedziela - 17 stycznia 2021 Antoniego, Henryki, Mariana     "Gdy traktujemy nasze istnienie jako zadanie, jest ono zawsze do zniesienia" - Marie von Ebner-Eschenbach
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2021-01-14 Cyfrowe archiwum Instytutu Pileckiego

Instytut Pileckiego uruchomił cyfrowe archiwum. To ogromna skarbnica wiedzy o Polakach i losach naszego kraju w XX wieku.


Instytut zgromadził ponad milion stron dokumentów dotyczących losów Polski. To szczegółowa dokumentacja zbrodni dwóch totalitaryzmów: niemieckiego i sowieckiego. W archiwum znalazły się nie tylko dokumenty, ale także 372 filmy i ponad 300 fotografii. Zbiory są cały czas rozbudowywane.– Naszą wielką ambicją jest stworzenie prestiżowego ośrodka naukowego podejmującego ważne tematy i dostarczającego wiedzę wysokiej jakości, która pozwoli nam wchodzić w swobodną i odważną dyskusję z badaczami z całego świata. Nie da się tego osiągnąć bez nowoczesnego archiwum – podkreślił dr Wojciech Kozłowski, dyrektor Instytutu Pileckiego.Zgromadzone materiały źródłowe pochodzą z archiwów polskich, amerykańskich, brytyjskich i niemieckich. Mają ułatwić pracę dziennikarzy, studentów i naukowców oraz pasjonatów historii z całego świata. Archiwa są dostępne w Warszawie, a także w oddziale Instytutu Pileckiego w Berlinie.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 12

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł