Portal Niedziela - 17 stycznia 2021 Antoniego, Henryki, Mariana     "Gdy traktujemy nasze istnienie jako zadanie, jest ono zawsze do zniesienia" - Marie von Ebner-Eschenbach
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2021-01-13 Centrum Życia i Rodziny przestrzega przed demoralizacją nieletnich poprzez filmy dla najmłodszych. Zapowiada monitoring programów

Centrum Życia i Rodziny zwraca uwagę na demoralizację nieletnich poprzez programy i seriale dla najmłodszych oraz zapowiada ich monitoring. Centrum zwróciło uwagę, że szerokim echem odbiła się kreskówka emitowana dla dzieci w duńskiej telewizji.


Bohaterem duńskiej kreskówki jest mężczyzna z bardzo długim przyrodzeniem, którym np. wyprowadza psy na spacer lub kradnie dziecku loda. Emisja wywołała falę krytyki ze strony rodziców. Sprawę skomentował Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.– Siły rewolucji kulturowej, którą obserwujemy, od dawna zagięły parol na dzieci i młodzież, ponieważ to one są przyszłością każdego społeczeństwa. Jeżeli już na poziomie dzieciństwa uda się wprowadzić niebezpieczne poglądy do umysłu i codzienności, to pojawia się bardzo niebezpieczna sytuacja. Gdy będą starsi, to będą miały przyjęty w sobie zastrzyk zła. Tymże zastrzykiem są niebezpieczne i demoralizujące sceny umieszczone w filmach czy nawet bajkach. Tego doświadczają rodzice w Danii – powiedział prezes Centrum Życia i Rodziny.Prezes zwrócił uwagę, że zagrożone demoralizacja są także dzieci w Polsce.– Chociażby dzięki platformie Netflix, na której dostępne są treści niebezpieczne dla dzieci. Zawierają one przemoc, edukację seksualną w złym znaczeniu tego słowa. Demoralizacja dzieci pojawiła się m.in. w jednej z produkcji pt. „Gwiazdeczki”, w której grupa dziewczynek zajmowała się twerkingiem, czyli tańcem erotycznym – wskazał Paweł Ozdoba.Paweł Ozdoba zaapelował do rodziców, aby przyglądali się produkcjom dla dzieci dostępnym w popularnych serwisach VOD.


Zapowiedział też, że Centrum Życia i Rodziny będzie prowadziło monitoring seriali i programów dla dzieci, które pojawiają się w Polsce i mogą budzić kontrowersje.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl, 12

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł