Portal Niedziela - 17 stycznia 2021 Antoniego, Henryki, Mariana     "Gdy traktujemy nasze istnienie jako zadanie, jest ono zawsze do zniesienia" - Marie von Ebner-Eschenbach
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2020-12-04 Akt oskarżenia w sprawie profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej

Jest akt oskarżenia w sprawie profanacji wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej. Zarzut obrazy uczuć religijnych usłyszał mężczyzna, który w czerwcu ubiegłego roku na tzw. marszu równości w Częstochowie niósł wizerunek Madonny Jasnogórskiej z Dzieciątkiem z tęczowymi aureolami.


Środowiska skrajnie lewicowe zorganizowały tzw. marsz równości 16 czerwca 2019 – w dniu Pielgrzymki Podwórkowych Kółek Różańcowych dzieci na Jasną Górę. Organizatorzy marszu w planie mieli wejście na teren klasztoru. To się nie udało. Wejście zablokowały m.in. środowiska patriotyczne i narodowe.


W trakcie manifestacji doszło do wielu prowokacji, a także profanacji. Jeden z uczestników niósł wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej z Dzieciątkiem z tęczowymi aureolami. Sprawa trafiła do prokuratury, która początkowo uznała, że nie doszło do przestępstwa. Śledczy wznowili sprawę i zdecydowali o postawieniu zarzutów obrazy uczuć religijnych mężczyźnie, który niósł sprofanowany obraz. Dwudziestoletni mieszkaniec Warszawy nie przyznaje się do winy. Grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do dwóch lat.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl,

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł