Portal Niedziela - 17 stycznia 2021 Antoniego, Henryki, Mariana     "Gdy traktujemy nasze istnienie jako zadanie, jest ono zawsze do zniesienia" - Marie von Ebner-Eschenbach
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2020-12-04 Premier: Szpitale tymczasowe rezerwą na wypadek trzeciej fali koronawirusa

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że szpitale tymczasowe stanowią twardą rezerwę na wypadek np. trzeciej fali koronawirusa. W trakcie wieczornej sesji pytań i odpowiedzi na Facebooku szef rządu odniósł się m.in. do wątpliwości jednego z internautów odnośnie organizowania szpitala na Stadionie Narodowym, w czasie gdy nie ma problemu z brakiem łóżek.


Premier podkreślił, że cieszy się z tego, że łóżka w szpitalach rezerwowych nie są zajęte. Mateusz Morawiecki wskazał, że jeszcze w październiku i na początku listopada gwałtownie przybywało chorych, w tym takich, którzy potrzebowali hospitalizacji.– Podejmowaliśmy decyzję o szybkim tworzeniu szpitali rezerwowych, które nazwaliśmy czwartą linią obrony. Wcześniejsze linie to: nasze obostrzenia, dystans, dezynfekcja, maseczki i oczywiście służba zdrowia. Szpitale rezerwowe są naszą twardą rezerwą, gdyby np. uderzyła trzecia fala koronawirusa, a szczepionki jeszcze by nie dojechały. Musimy być na to gotowi – powiedział premier Mateusz Morawiecki.Szef rządu podkreślił, że szczepionka jest najlepszym narzędziem do powrotu do normalności. Mateusz Morawiecki przestrzegł również, że będą zamykane sklepy i galerie, które nie przestrzegają zasad wprowadzonych w obliczu pandemii.


Zaapelował także, by spędzić tegoroczne święta w jak najmniejszym kręgu własnej rodziny, a także by ograniczyć kontakty społeczne również w Sylwestra.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl,

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł