Portal Piatek - 4 grudnia 2020 Barbary, Hieronima, Krystiana     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2020-10-23 Katarzyna Puzyńska wraca z nową powieścią

Katarzyna Puzyńska, nie bez kozery porównywana jest do mistrzyni skandynawskiego kryminału Camilli Läckberg. Podobnie jak szwedzka powieściopisarka podbiła serca sporej rzeszy fanów, którzy uwielbiają kryminalny cykl, opowiadający o losach mieszkańców Lipowa i okolicy. Trzyma w napięciu, buduje klimat, przedstawia historie barwnych bohaterów, z którymi się utożsamiamy i z wielką niecierpliwością chcemy wiedzieć, co jeszcze ich spotka. Każdy, kto nie może doczekać się dalszych wątków, już niebawem będzie miał okazję sięgnąć po kolejny tom popularnej sagi - “Śreżogę”.


Od Motylka do Śreżogi


Katarzyna Puzyńska z wykształcenia jest psychologiem - to dlatego z taką łatwością przychodzi jej budowanie sylwetek bohaterów, którzy nie są jednoznaczni. Skomplikowane osobowości, nieoczywiste wybory, uleganie słabościom to coś, z czym stykamy się w książkach jej autorstwa.


Autorka przez kilka lat pracowała jako wykładowca akademicki na wydziale psychologii, jednak to pasja i zamiłowanie do pisania sprawiło, że dała się poznać szerszej grupie czytelników, rozpoczynając serie kryminałów. Pierwsza część sagi zatytułowana "Motylek", która została wydana w 2014 roku, rozpoczyna cykl przygód mieszkańców małej wiejskiej społeczności. W kolejnych tomach poznajemy bohaterów, śledzimy losy obyczajowo-społeczne, które przeplatają się z wartką akcją. Kolejne tajemnice z przeszłości, które mają wpływ na aktualne wydarzenia, odsłaniają się w każdej części, trzymając czytelników w napięciu.


Dwunasta część losów Podgórskiego i ekipy


Enigmatyczny tytuł, przyciągająca wzrok, sugestywna okładka, wprowadzają w nastrój, zanim jeszcze otworzymy książkę i przeniesiemy do następnej kryminalnej zagadki, by z kolejnymi stronami zagłębić się w dalszą część mrocznej opowieści.


Tym razem w okolicznym zajeździe zostaje odkryte ciało właściciela obiektu, który wygląda jakby spał. Zwłoki jego pracownicy wywołują większe poruszenie, została brutalnie zabita. Już od początku historii trup ściele się gęsto - kilka kilometrów dalej, na cichej polanie ktoś przygotował inscenizację, aparat fotografuje porąbane ciało mężczyzny. Jego twarz zostaje nienaruszona. Zamiast dłoni i stóp ma przyczepione ptasie odnóża. Ten sposób zbezczeszczenia zwłok prowadzi policjantów do sprawy sprzed dwóch lat, gdy odnaleziono w podobny sposób okaleczone ciało dziewczyny. Co łączy te dwie osoby? Co oznacza dziwny symbol rysowany przez pewną pisarkę? Czy należy drżeć przed dźwiękiem wrzeciona kikimory?


Nadchodząca powieść Katarzyny Puzyńskiej zatytułowana "Śreżoga" już 24.11.2020 udzieli nam odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Silesian


 Aktualności
04/12 Akt oskarżenia w sprawie profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej
04/12 Ulga termomodernizacyjna - czym jest i komu przysługuje?
04/12 Premier: Szpitale tymczasowe rezerwą na wypadek trzeciej fali koronawirusa
04/12 Przewodniczący Episkopatu: W dyskusji o życiu ludzkim nie może być mowy o kompromisie
04/12 Spór o unijny budżet
04/12 Opieszałość rządu ws. ochrony życia
30/11 3 rodzaje domów, na które warto zwrócić uwagę
03/12 Naciski z Brukseli
03/12 Holandia chce zaskarżyć Polskę do TSUE ws. praworządności
03/12 TSUE: Opinia rzecznika generalnego ws. polskiej Izby Dyscyplinarnej SN zostanie wydana 18 marca 2021 r.
03/12 Opozycja wspiera wulgarne i agresywne tzw. strajki kobiet
 Duchowość, Religia, Kościół
04/12 Medytacja chrześcijańska
04/12 Abba Izaak Tebańczyk
03/12 Tajemnica powołania
03/12 Abba Ischyrion


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł