Portal Piatek - 4 grudnia 2020 Barbary, Hieronima, Krystiana     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2020-10-23 [TYLKO U NAS] W. Zięba: Selekcja decydująca o tym, kto się może narodzić, a kto nie, jest przejawem dyskryminacji bezpośredniej i godzi w godność osoby ludzkiej

Segregacja i selekcja, której dokonuje lekarz na podstawie stanu zdrowia dziecka i decyduje, kto się może narodzić, a kto nie, jest przejawem dyskryminacji bezpośredniej i godzi w godność osoby ludzkiej. Wierzymy, że Trybunał Konstytucyjny stanie po stronie życia nienarodzonych dzieci – podkreślał Wojciech Zięba, prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.


Dziś sędziowie Trybunału Konstytucyjnego mają podjąć decyzję w sprawie oceny konstytucyjności tzw. przesłanki eugenicznej dającej możliwość zabijania nienarodzonych dzieci, u których wystąpiło podejrzenie o chorobę lub niepełnosprawność. [czytaj więcej] – Obecnie obowiązująca konstytucja, która została przyjęta w 1997 roku, zawiera trzy zapisy, które stoją w sprzeczności z ustawą dopuszczającą zabijanie nienarodzonych dzieci ze względu na podejrzenie o niepełnosprawności. Mówię o art. 38, który zapewnia każdemu człowiekowi prawo do życia. (…) Art. 30 i art. 32 chronią przed dyskryminacją oraz zapewniają ochronę godności ludzkiej. Segregacja i selekcja, której dokonuje lekarz na podstawie stanu zdrowia dziecka i decyduje, kto się może narodzić, a kto nie, jest przejawem dyskryminacji bezpośredniej i godzi w godność osoby ludzkiej – wskazywał Wojciech Zięba.Gość „Aktualności dnia” wspomniał, iż istnieją obawy niektórych obrońców życia, że Trybunał Konstytucyjny odwoła rozprawę.– W sprawie aborcji eugenicznej Trybunał ma obradować w pełnym składzie. To oznacza, według ustawy o organizacji pracy Trybunału Konstytucyjnego, że musi zebrać się jedenastu z piętnastu sędziów, zatem praktycznie jest niemożliwe, żeby jedna trzecia sędziów była chora i aby nie doszło do rozprawy. To są przepisy, ale jesteśmy też ludźmi wierzącymi i wierzymy w potęgę modlitwy – zaznaczył prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zainicjowało akcję modlitewną o mądrość i odwagę dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy będą orzekać w sprawie tzw. aborcji eugenicznej. Nowenna rozpoczęła się 13 października.– W nowennie, która została zainicjowana przez nasze Stowarzyszenie, wzięło udział ponad 100 tysięcy osób. To jest potężny szturm modlitewny do Boga i mam nadzieję, że zostanie wysłuchany. Wierzymy, że dojdzie do rozprawy i Trybunał Konstytucyjny stanie po stronie życia nienarodzonych dzieci – akcentował Wojciech Zięba.  Całą rozmowę z Wojciechem Ziębą w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].


radiomaryja.pl


Żródło: radiomaryja.pl, 22

mj

 Aktualności
04/12 Akt oskarżenia w sprawie profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej
04/12 Ulga termomodernizacyjna - czym jest i komu przysługuje?
04/12 Premier: Szpitale tymczasowe rezerwą na wypadek trzeciej fali koronawirusa
04/12 Przewodniczący Episkopatu: W dyskusji o życiu ludzkim nie może być mowy o kompromisie
04/12 Spór o unijny budżet
04/12 Opieszałość rządu ws. ochrony życia
30/11 3 rodzaje domów, na które warto zwrócić uwagę
03/12 Naciski z Brukseli
03/12 Holandia chce zaskarżyć Polskę do TSUE ws. praworządności
03/12 TSUE: Opinia rzecznika generalnego ws. polskiej Izby Dyscyplinarnej SN zostanie wydana 18 marca 2021 r.
03/12 Opozycja wspiera wulgarne i agresywne tzw. strajki kobiet
 Duchowość, Religia, Kościół
04/12 Medytacja chrześcijańska
04/12 Abba Izaak Tebańczyk
03/12 Tajemnica powołania
03/12 Abba Ischyrion


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł