Portal Piatek - 4 grudnia 2020 Barbary, Hieronima, Krystiana     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2020-10-23 Waży się los nienarodzonych dzieci

W czwartek, we wspomnienie św. Jana Pawła II – wielkiego obrońcy życia, Trybunał Konstytucyjny zadecyduje, czy tzw. przesłanka eugeniczna, która dopuszcza zabijanie nienarodzonych dzieci podejrzanych o chorobę, jest zgodna z konstytucją.


Pod wnioskiem do Trybunału w sprawie  zbadania zgodności z konstytucją tzw. przesłanki eugenicznej podpisało się ponad 100 posłów z różnych ugrupowań –


Prawa i Sprawiedliwości, Konfederacji i Polskiego Stronnictwa Ludowego.Uważamy, że obecny przepis, który dozwala na aborcję w przypadku choroby bądź niepełnosprawności dziecka, jest niezgodny z konstytucją i musi zostać uznany za taki ze względu na to, że regulacja narusza godność człowieka z art. 30 oraz prawo do życia z art. 38 konstytucji – zauważył Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS.Odrzucenia wniosku domaga się Lewica.– Politycy, którzy bezczelnie próbują odebrać prawo o współdecydowaniu matki i ojca o potomstwie, to politycy, którzy zapiszą się czarnymi zgłoskami w historii III RP – mówił Krzysztof Gawkowski, szef klubu Lewicy.Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka, w piśmie skierowanym do Trybunału Konstytucyjnego podkreślił, że tzw. aborcja eugeniczna to odbieranie prawa do życia.„Aborcja eugeniczna pozwala zabić nienarodzone dziecko na podstawie jedynie podejrzenia wystąpienia ciężkiej choroby. (…) Osoby z tego typu niepełnosprawnościami w wielu przypadkach nie tylko funkcjonują samodzielnie, ale historia pokazuje, że nawet zmieniają świat, inspirują innych i rozwijają swoje talenty. Prawo nie może prowadzić do tak jawnej ich dyskryminacji”napisał Mikołaj Pawlak.Środa to ostatni dzień Nowenny Życia, którą Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka rozpoczęło 13 października. Przez ten czas wszyscy, dla których życie od poczęcia do naturalnej śmierci jest świętością, modlili się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o mądrość i odwagę dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego. „Dzisiaj ostatni dzień Nowenny za życie za przyczyną św. Jana Pawła II. Do modlitwy zachęcał m.in. ks. bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP. Św. Janie Pawle II, módl się za nami” napisał Episkopat.To już drugi wniosek w sprawie zbadania konstytucyjności tzw. przesłanki eugenicznej. Pierwszy został złożony w 2017 roku. Jednak wtedy nie został rozpatrzony przez Trybunał Konstytucyjny i wraz z rozpoczęciem nowej kadencji parlamentu uległ dyskontynuacji.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 21

mj

 Aktualności
04/12 Akt oskarżenia w sprawie profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej
04/12 Ulga termomodernizacyjna - czym jest i komu przysługuje?
04/12 Premier: Szpitale tymczasowe rezerwą na wypadek trzeciej fali koronawirusa
04/12 Przewodniczący Episkopatu: W dyskusji o życiu ludzkim nie może być mowy o kompromisie
04/12 Spór o unijny budżet
04/12 Opieszałość rządu ws. ochrony życia
30/11 3 rodzaje domów, na które warto zwrócić uwagę
03/12 Naciski z Brukseli
03/12 Holandia chce zaskarżyć Polskę do TSUE ws. praworządności
03/12 TSUE: Opinia rzecznika generalnego ws. polskiej Izby Dyscyplinarnej SN zostanie wydana 18 marca 2021 r.
03/12 Opozycja wspiera wulgarne i agresywne tzw. strajki kobiet
 Duchowość, Religia, Kościół
04/12 Medytacja chrześcijańska
04/12 Abba Izaak Tebańczyk
03/12 Tajemnica powołania
03/12 Abba Ischyrion


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł