Portal Czwartek - 26 listopada 2020 Leona, Leonarda, Lesławy      "Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone". Pam Brown
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2020-09-15 Specjalny dyżur policyjny dla seniorów

Jak działają oszuści? Jak postępować w sytuacji zagrożenia? Gdzie szukać pomocy? Poznańscy policjanci wraz z Centrum Inicjatyw Senioralnych uruchamiają porady telefoniczne dla seniorów. Mundurowi będą udzielać informacji na temat zagrożeń, z jakimi seniorzy mogą spotkać się w życiu codziennym.


Poznańska policja chce w nowy sposób pomagać seniorom.– Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu wraz z Centrum Inicjatyw Senioralnych rozpoczynają nowy projekt dla seniorów. Wszystkie osoby chętne, które chcą porozmawiać z policjantem, zgłosić mu jakiś problem bądź po prostu porozmawiać, doradzić się, bardzo prosimy o telefon – tłumaczył podkomisarz Piotr Garstka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.Powstał specjalny numer telefonu tylko dla osób starszych: 887 666 508. Pod tym numerem mundurowi udzielać będą informacji na temat zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się seniorzy. Będzie można także dowiedzieć się, gdzie uzyskać pomoc w danej sprawie oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia.– Czasami jest tak niestety albo i stety, że senior preferuje spotkanie indywidualne. Dlatego jest też szansa, aby nie tylko porozmawiać przez telefon, ale i przyjść. Ale nie na komendę, która nie zawsze dobrze się kojarzy, niekoniecznie spotkać się z policjantem gdzieś na komisariacie, ale zapraszamy po ustaleniu telefonicznym do odwiedzenia Centrum Inicjatyw Senioralnych – mówił dyrektor Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu Wojciech Bauer.Dyżury odbywać będą się w co drugi wtorek miesiąca w godzinach od 12.00 do 14.00. Telefoniczny dyżur policjanta to nie jedyna tego typu akcja Centrum Inicjatyw Senioralnych. W maju 2020 roku centrum uruchomiło Telefon Porad Cyfrowych. Osoby starsze mogą uzyskać wsparcie w zakresie rozwiązywania problemów z obsługą komputera, tabletu, telefonu, smartfona lub aparatu fotograficznego.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 14

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł