Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Czym jest pożyczka społecznościowa i dlaczego jest warta naszej uwagi?

Treść

Pożyczki społecznościowe, zwane również peer-to-peer, social lending bądź pożyczką prywatną, są rozwiązaniem cieszącym się sporą popularnością w ostatnich latach. Przez jednych są one uważane za doskonałe narzędzie do pożyczenia pieniędzy, a przez innych postrzegane jest to rozwiązanie za zbyt ryzykowne. Choć od dawna pożyczki społecznościowe cieszą się ogromną popularnością w Danii czy Wielkiej Brytanii, to w Polsce są nadal stosunkową nowością.
Jak działa pożyczka społecznościowa?
Ich założeniem jest to, aby pożyczki były zawierane bez udziału instytucji finansowych tj. pomiędzy dwoma osobami fizycznymi. Pożyczki społecznościowe można łatwo otrzymać, są tanie, a przede wszystkim wyróżnia je elastyczny sposób ustalania warunków umowy, przebiega to bezpośrednio między pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą. Jest to pożyczka, o którą aplikuje się online. Możesz ją uzyskać od prywatnych osób poprzez pośredników internetowych, co oznacza, że cały proces jest całkowicie anonimowy.
Warto sprawdzić pożyczki społecznościowe na Matchbanker. Jest to skandynawska firma, która oferuje najlepsze rozwiązania dla swoich klientów. Serwis jest całkowicie darmowy, szybki i przejrzysty. Matchbanker współpracuje jedynie z zaufanymi pożyczkodawcami, którzy udzielili pomocy tysiącom klientów. Jest to porównywarka finansowa, która profesjonalnie spełnia oczekiwania swoich klientów, używając prostego języka na stronie, aby warunki i opłaty związane z pożyczką były zrozumiałe. Nie zwlekaj i skorzystaj już dziś!
Co zyskuje kredytobiorca zaciągając pożyczkę społecznościową?

  •      Możliwość ustalenia pożyczki według własnych potrzeb,
  •      Możliwość ustalenia wysokości miesięcznej raty oraz ułożenia planu na okres spłaty pożyczki,
  •     Jasną, przejrzystą umowę,
  •     Szybką pożyczkę – bez dodatkowych formalności!
  •     Możliwość otrzymania pożyczki nawet z negatywną historią kredytową.

Co zyskuje inwestor?

  •      Sam wybiera oferty kredytobiorców, które mu najbardziej odpowiadają,
  •      Sam ustala warunki spłaty pożyczki z kredytobiorcą.
  •     Określa swój zysk, ponieważ ustalenie oprocentowania kredytu następuje na samym początku przy podpisywaniu umowy.
  •      Sam dopina kwestie umowy pożyczki, w celu zabezpieczenia interesów z obu stron.
  •      Może renegocjować warunki pożyczki społecznościowej, jeżeli kredytobiorca ma problem ze spłatą zadłużenia.

Pożyczka społecznościowa jest też dobrym rozwiązaniem dla osób zadłużonych. Niektórzy ludzie wpadają w spiralę zadłużenia, kiedy biorą jedną pożyczkę, aby spłacić poprzednią. Aby wydostać się z błędnego koła, zadłużony może wziąć pożyczkę społecznościową na raty, by spłacić poprzednie zobowiązania. To daje możliwość spłaty kilku mniejszych zobowiązaniach jedną większą pożyczką w kilku mniejszych ratach, co lepiej udźwignie budżet.
Kolejnym pomysłem na wyjście z finansowego dołka jest zainwestowanie pieniędzy udzielonych w pożyczce społecznościowej we własną działalność gospodarczą. Warto wziąć ten pomysł pod uwagę. Nierzadko jednak problemem nie jest całkowity brak funduszy, a chwilowe zapotrzebowanie na większą ilość. Los jednak lubi nam czasami płatać figle, które często kończą się dla nas niekorzystnie, jak na przykład pogorszenie zdrowia, niezdany egzamin czy inne nagłe opłaty. To właśnie dla takich sytuacji powstała pożyczka społecznościowa.
Kiedy powinieneś sięgnąć po pożyczkę społecznościową?

  •      Kiedy szybko potrzebujesz gotówki,
  •      Mając nieciekawą historię kredytową,
  •      Kiedy masz kilka zaciągniętych pożyczek i chcesz je połączyć w jedną większą.

Autor: Silesian

Tagi: Czym jest pożyczka społecznościowa i dlaczego jest warta naszej uwagi?