Portal Niedziela - 20 wrzesnia 2020 Eustachego, Faustyny, Renaty     "Sprawiedliwi mało mówią, a wiele czynią" - Z Talmudu
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2010-04-23 Komuniści lansują się na katastrofie

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie sprawdzi, czy zamieszczenie kondolencji podpisanych przez Komunistyczną Partię Polski w jednej z podkarpackich gazet wyczerpuje znamiona przestępstwa. Z wnioskiem w tej sprawie zwróciła się do prokuratury dyrektor rzeszowskiego oddziału IPN.

W jednej z gazet ukazały się kondolencje skierowane do rodzin i bliskich tragicznie zmarłych 10 kwietnia br. w katastrofie lotniczej pod Katyniem. Pod wyrazami współczucia. podpisała się... Komunistyczna Partia Polski Organizacja Podkarpacka. W ocenie Ewy Leniart, dyrektor Oddziału IPN w Rzeszowie, możemy mieć w tym przypadku do czynienia z publicznym propagowaniem systemu totalitarnego. Dlatego o wyjaśnienie tej sprawy zwróciła się do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów z prośbą o przeprowadzenie postępowania sprawdzającego. Chodzi o ustalenie, czy poinformowanie czytelników Gazety Codziennej "Nowiny" o istnieniu Komunistycznej Partii Polski Organizacji Podkarpackiej, przy wykorzystaniu do tego publicznych kondolencji, wyczerpało ustawowe znamiona czynu zabronionego z art. 256 kk. polegającego na publicznym prezentowaniu totalitarnego ustroju państwa, który już wcześniej został wprowadzony przez komunistów na terenie Polski.

Zgodnie z tym artykułem osobie, która publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, grozi do dwóch lat więzienia.

Komunistyczna Partia Polski powstała w 2002 r. i liczy niewielu członków. Na swojej stronie internetowej zamieszcza m.in. raport Burdenki - tj. opinię powołanej przez Stalina specjalnej komisji, która próbuje wmawiać, że za ludobójstwo w Katyniu odpowiadają Niemcy.

MaK

Nasz Dziennik 2010-04-23jc

 Aktualności
20/09 Trwają dyskusje nad przyszłością Zjednoczonej Prawicy
20/09 MEN: Prawie 100 proc. polskich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych funkcjonuje stacjonarnie
20/09 Polityczny kryzys
20/09 Negocjacje w sprawie Funduszu Sprawiedliwej Transformacji
20/09 Wojsko na straży bezpieczeństwa
19/09 Powstanie rząd mniejszościowy?
19/09 Resort zdrowia apeluje o przestrzeganie zaleceń sanitarnych
19/09 Gospodarka w dobrej kondycji
19/09 Ks. kard. R. Sarah: Wspólnota chrześcijan nigdy nie stosowała izolacji i nigdy nie czyniła z kościoła miasta z zamkniętymi bramami. Z radością powróćmy do Eucharystii
 Duchowość, Religia, Kościół
20/09 O wierze w czary
20/09 Ojcze, nie potrzebujesz pokuty!
19/09 Reguła Mistrza a Reguła św. Benedykta
19/09 Lectio Divina #5 Mędrcy ze Wschodu / Mt 2,1-12 /


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł