Portal Czwartek - 19 wrzesnia 2019 Januarego, Konstancji, Leopolda     "Jeśli człowiek traci szacunek dla najmniejszej cząstki życia, traci szacunek dla całego życia" - Albert Schweitzer
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2010-04-23 Komuniści lansują się na katastrofie

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie sprawdzi, czy zamieszczenie kondolencji podpisanych przez Komunistyczną Partię Polski w jednej z podkarpackich gazet wyczerpuje znamiona przestępstwa. Z wnioskiem w tej sprawie zwróciła się do prokuratury dyrektor rzeszowskiego oddziału IPN.

W jednej z gazet ukazały się kondolencje skierowane do rodzin i bliskich tragicznie zmarłych 10 kwietnia br. w katastrofie lotniczej pod Katyniem. Pod wyrazami współczucia. podpisała się... Komunistyczna Partia Polski Organizacja Podkarpacka. W ocenie Ewy Leniart, dyrektor Oddziału IPN w Rzeszowie, możemy mieć w tym przypadku do czynienia z publicznym propagowaniem systemu totalitarnego. Dlatego o wyjaśnienie tej sprawy zwróciła się do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów z prośbą o przeprowadzenie postępowania sprawdzającego. Chodzi o ustalenie, czy poinformowanie czytelników Gazety Codziennej "Nowiny" o istnieniu Komunistycznej Partii Polski Organizacji Podkarpackiej, przy wykorzystaniu do tego publicznych kondolencji, wyczerpało ustawowe znamiona czynu zabronionego z art. 256 kk. polegającego na publicznym prezentowaniu totalitarnego ustroju państwa, który już wcześniej został wprowadzony przez komunistów na terenie Polski.

Zgodnie z tym artykułem osobie, która publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, grozi do dwóch lat więzienia.

Komunistyczna Partia Polski powstała w 2002 r. i liczy niewielu członków. Na swojej stronie internetowej zamieszcza m.in. raport Burdenki - tj. opinię powołanej przez Stalina specjalnej komisji, która próbuje wmawiać, że za ludobójstwo w Katyniu odpowiadają Niemcy.

MaK

Nasz Dziennik 2010-04-23jc

 Aktualności
19/09 Trwa akcja "Wrzuć bieg na zdrowie"
19/09 A. Fotyga: Postulujemy ustanowienie 25 maja Dniem Pamięci Bohaterów Walki z Totalitaryzmami
19/09 [TYLKO U NAS] J. Hirsch: Najpierw w samej Platformie Obywatelskiej powinni zacząć przestrzegać praworządności
19/09 Komitety wyborcze walczą o głosy emerytów
19/09 E-prawo jazdy na przełomie roku?
18/09 Rząd chce ukróć proceder nielegalnych adopcji
18/09 [TYLKO U NAS] J. Zieliński: Ludzie uczciwi nie mogą się policji bać. Bać się policji powinni tylko przestępcy
18/09 [TYLKO U NAS] Prof. P. Jaroszyński: Nie można oderwać kultury i nauki od miłości do ziemi polskiej
18/09 Telefoniczna Informacja Pacjenta rozpoczęła działanie w trybie całodobowym
18/09 Rząd Zjednoczonej Prawicy walczy z mafią lekową
 Duchowość, Religia, Kościół
19/09 W Madrycie odbyło się międzynarodowe spotkanie "Pokój bez granic"
19/09 Ojciec Kasjan
18/09 Prawdziwy sposób i najbardziej doskonała forma modlitwy to zwrócenie uwagi nie na to, by modlić się w określony sposób, ale by iść za tym, co dzień za dniem stawia przed nami Duch Święty


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł