Portal Niedziela - 20 wrzesnia 2020 Eustachego, Faustyny, Renaty     "Sprawiedliwi mało mówią, a wiele czynią" - Z Talmudu
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2010-04-13 Ukraińcy współczują Polakom

W związku z tragedią Narodu Polskiego Ukraińcy składają kondolencje w Ambasadzie RP w Kijowie. Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz jako jeden z pierwszych nadesłał Polakom w imieniu narodu ukraińskiego wyrazy współczucia.

"Z wielkim smutkiem i niewymownym bólem na Ukrainie odebrano wiadomość o katastrofie samolotu, na pokładzie którego przebywali Prezydent RP Lech Kaczyński razem z małżonką i przedstawicielami politycznego i duchownego kierownictwa państwa" - oświadczył ukraiński prezydent. "Razem z bratnim Narodem Polskim podzielamy tak dotkliwe straty. W imieniu narodu Ukrainy i w moim osobistym proszę przekazać wyrazy głębokiego współczucia i słowa pocieszenia i wsparcia dla rodzin ofiar katastrofy i całego Narodu Polskiego" - oświadczył prezydent Janukowycz. Premier Mykoła Azarow skierował wyrazy współczucia do premiera RP Donalda Tuska.

Głos zabrała również lider opozycji Julia Tymoszenko. Przypomniała, że każde życie ludzkie jest bezcenne, ale jeszcze bardziej tragiczne jest, gdy odchodzą od nas ludzie, którzy byli jakby twarzą Europy. - Takim człowiekiem był Prezydent RP Lech Kaczyński - prawdziwy polski patriota i przyjaciel Ukrainy - zaznaczyła Tymoszenko.

Niezrzeszony deputowany do parlamentu ukraińskiego Taras Czornowił (syn tragiczne zmarłego demokraty niepodległościowca Wiaczesława Czornowiła) ze swojej strony zaproponował, żeby parlament ogłosił na Ukrainie tydzień żałoby. - Nasz dawny przyjaciel, prezydent Kaczyński, był częstym gościem na Ukrainie. Ogłoszenie żałoby byłoby mądrym i po chrześcijańsku słusznym krokiem współczucia - stwierdził Czornowił.

Były prezydent Ukrainy i rzekomo wielki przyjaciel Polski i osobiście prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Wiktor Juszczenko, nie wyraził żadnych kondolencji ani rodzinom ofiar, ani Narodowi Polskiemu.

Dni żałoby ogłoszono m.in. w Rosji i Gruzji.

Eugeniusz Tuzow-Lubański, Kijów

Nasz Dziennik 2010-04-13jc

 Aktualności
20/09 Trwają dyskusje nad przyszłością Zjednoczonej Prawicy
20/09 MEN: Prawie 100 proc. polskich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych funkcjonuje stacjonarnie
20/09 Polityczny kryzys
20/09 Negocjacje w sprawie Funduszu Sprawiedliwej Transformacji
20/09 Wojsko na straży bezpieczeństwa
19/09 Powstanie rząd mniejszościowy?
19/09 Resort zdrowia apeluje o przestrzeganie zaleceń sanitarnych
19/09 Gospodarka w dobrej kondycji
19/09 Ks. kard. R. Sarah: Wspólnota chrześcijan nigdy nie stosowała izolacji i nigdy nie czyniła z kościoła miasta z zamkniętymi bramami. Z radością powróćmy do Eucharystii
 Duchowość, Religia, Kościół
20/09 O wierze w czary
20/09 Ojcze, nie potrzebujesz pokuty!
19/09 Reguła Mistrza a Reguła św. Benedykta
19/09 Lectio Divina #5 Mędrcy ze Wschodu / Mt 2,1-12 /


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł