Portal Piatek - 29 maja 2020 Benity, Maksymiliana, Teodozji      "Wszelki gniew, wszelką nędzę i moc wszelką, złe losy zmoże, kto zbrojny miłością". Michał Anioł
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2010-04-12 Papieska modlitwa w intencji ofiar

- Z głębokim bólem przyjąłem wiadomość o tragicznej śmierci pana Lecha Kaczyńskiego, prezydenta Polski, jego małżonki i osób towarzyszących - powiedział Ojciec Święty w słowach skierowanych do Polaków po wczorajszej modlitwie "Regina Caeli" w Castel Gandolfo. Jednocząc się z pielgrzymami zgromadzonymi w sanktuarium w Łagiewnikach i czcicielami Miłosierdzia Bożego na całym świecie, Benedykt XVI polecił wszystkie ofiary katastrofy "miłosiernemu Panu życia".

- Jak wszyscy wiemy, wczoraj doszło do tragicznego wypadku lotniczego w Smoleńsku, w którym zginęli prezydent Polski pan Lech Kaczyński, jego żona, przedstawiciele różnych władz państwa polskiego oraz towarzyszące osoby, łącznie z arcybiskupem polowym. Składając głębokie kondolencje, zapewniam z całego serca o modlitwie za dusze ofiar i o wsparciu dla umiłowanego Narodu Polskiego - powiedział Benedykt XVI, rozpoczynając po włosku przemówienie po modlitwie "Regina Caeli". Po tych słowach zgromadzeni na dziedzińcu Pałacu Apostolskiego w Castel Gandolfo pielgrzymi z Polski odśpiewali: "Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie".

W sobotę za ofiary prezydenckiego samolotu w Smoleńsku przy grobie Jana Pawła II modliło się ok. 250 pielgrzymów z Polski, którzy przybyli do Rzymu z okazji obchodów piątej rocznicy śmierci Jana Pawła II. Towarzyszył im ks. kard. Zenon Grocholewski, prefekt Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego.

O spokój dusz ofiar katastrofy samolotu modlono się w katedrze w Pradze podczas ingresu ks. abp. Dominika Duki, nowego Prymasa Czech. Informacje o tragedii zgromadzonym w świątyni przekazał prezydent Czech Vaclav Klaus.

W sobotni wieczór Mszę św. w intencji ofiar katastrofy odprawił w wileńskiej katedrze ks. kard. Audrys Juozas BacĄkis, metropolita wileński.

Na ręce ks. abp. Henryka Muszyńskiego, Prymasa Polski, list kondolencyjny wystosował przewodniczący Konferencji Biskupów Niemiec.

SK, KAI

Nasz Dziennik 12 kwietnia 2010jc

 Aktualności
29/05 Prezydent A. Duda: Trzeba dać Europie nowy impuls do rozwoju gospodarczego
29/05 [TYLKO U NAS] Dr Z. Kuźmiuk: Polska opozycja, która funkcjonuje w PE, dawno złamała wszelkie zasady. Jest regularne donoszenie na Polskę, które Polsce szkodzi
29/05 Próba zamknięcia ust ws. prawdy o LGBT
29/05 KE zaprezentowała plan odbudowy gospodarki Unii Europejskiej po epidemii koronawirusa; Polska otrzyma w ramach wsparcia 64 mld euro
29/05 Ostatnie dni na złożenie PIT-u
28/05 Ruszyła akcja ,,Kupuję NaSze Produkty"
28/05 Kolejna obstrukcja marszałka Senatu ws. wyborów prezydenckich
28/05 Za niecałe dwa tygodnie maturzyści napiszą egzamin dojrzałości
28/05 Komunistyczne zbrodnie bez kary? Apel ws. nowelizacji ustawy o IPN
28/05 Bruksela po raz kolejny naciska ws. reformy sądownictwa w Polsce
 Duchowość, Religia, Kościół
29/05 Ojciec Święty Franciszek zachęca do modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II
28/05 Wyjątkowe świadectwo mamy. ,,Zostałam zaproszona do współpracy z Bogiem"
28/05 [TYLKO U NAS] Ks. prof. D. Oko: Każdy człowiek ma godność. Każdego trzeba szanować, także księdza. Najgorsi wrogowie Kościoła chcą postawić równość ksiądz = pedofil


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł