Portal Niedziela - 20 wrzesnia 2020 Eustachego, Faustyny, Renaty     "Sprawiedliwi mało mówią, a wiele czynią" - Z Talmudu
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2010-04-12 Papieska modlitwa w intencji ofiar

- Z głębokim bólem przyjąłem wiadomość o tragicznej śmierci pana Lecha Kaczyńskiego, prezydenta Polski, jego małżonki i osób towarzyszących - powiedział Ojciec Święty w słowach skierowanych do Polaków po wczorajszej modlitwie "Regina Caeli" w Castel Gandolfo. Jednocząc się z pielgrzymami zgromadzonymi w sanktuarium w Łagiewnikach i czcicielami Miłosierdzia Bożego na całym świecie, Benedykt XVI polecił wszystkie ofiary katastrofy "miłosiernemu Panu życia".

- Jak wszyscy wiemy, wczoraj doszło do tragicznego wypadku lotniczego w Smoleńsku, w którym zginęli prezydent Polski pan Lech Kaczyński, jego żona, przedstawiciele różnych władz państwa polskiego oraz towarzyszące osoby, łącznie z arcybiskupem polowym. Składając głębokie kondolencje, zapewniam z całego serca o modlitwie za dusze ofiar i o wsparciu dla umiłowanego Narodu Polskiego - powiedział Benedykt XVI, rozpoczynając po włosku przemówienie po modlitwie "Regina Caeli". Po tych słowach zgromadzeni na dziedzińcu Pałacu Apostolskiego w Castel Gandolfo pielgrzymi z Polski odśpiewali: "Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie".

W sobotę za ofiary prezydenckiego samolotu w Smoleńsku przy grobie Jana Pawła II modliło się ok. 250 pielgrzymów z Polski, którzy przybyli do Rzymu z okazji obchodów piątej rocznicy śmierci Jana Pawła II. Towarzyszył im ks. kard. Zenon Grocholewski, prefekt Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego.

O spokój dusz ofiar katastrofy samolotu modlono się w katedrze w Pradze podczas ingresu ks. abp. Dominika Duki, nowego Prymasa Czech. Informacje o tragedii zgromadzonym w świątyni przekazał prezydent Czech Vaclav Klaus.

W sobotni wieczór Mszę św. w intencji ofiar katastrofy odprawił w wileńskiej katedrze ks. kard. Audrys Juozas BacĄkis, metropolita wileński.

Na ręce ks. abp. Henryka Muszyńskiego, Prymasa Polski, list kondolencyjny wystosował przewodniczący Konferencji Biskupów Niemiec.

SK, KAI

Nasz Dziennik 12 kwietnia 2010jc

 Aktualności
20/09 Trwają dyskusje nad przyszłością Zjednoczonej Prawicy
20/09 MEN: Prawie 100 proc. polskich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych funkcjonuje stacjonarnie
20/09 Polityczny kryzys
20/09 Negocjacje w sprawie Funduszu Sprawiedliwej Transformacji
20/09 Wojsko na straży bezpieczeństwa
19/09 Powstanie rząd mniejszościowy?
19/09 Resort zdrowia apeluje o przestrzeganie zaleceń sanitarnych
19/09 Gospodarka w dobrej kondycji
19/09 Ks. kard. R. Sarah: Wspólnota chrześcijan nigdy nie stosowała izolacji i nigdy nie czyniła z kościoła miasta z zamkniętymi bramami. Z radością powróćmy do Eucharystii
 Duchowość, Religia, Kościół
20/09 O wierze w czary
20/09 Ojcze, nie potrzebujesz pokuty!
19/09 Reguła Mistrza a Reguła św. Benedykta
19/09 Lectio Divina #5 Mędrcy ze Wschodu / Mt 2,1-12 /


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł