Portal Sobota - 16 lutego 2019 Danuty, Daniela, Juliany      "Zdrowy człowiek ma mnóstwo życzeń, chory - tylko jedno". Przysłowie indyjskie
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2007-12-14 MON bez wiceminister

Maria Wągrowska została odwołana przez premiera Donalda Tuska. Była wiceminister obrony narodowej sama wystąpiła o dymisję, tłumacząc się sprawami rodzinnymi. Wągrowska zajmowała stanowisko wiceministra przez nieco ponad dwa tygodnie.

Ministerstwo Obrony Narodowej nie wyjaśnia, co kryje się za "rodzinnymi przyczynami" dymisji wiceminister Wągrowskiej, co wzmaga spekulacje na temat tak krótkiego jej urzędowania w MON. Z nieoficjalnych informacji wynika, że powodem jej odejścia mogły być jakieś dokumenty na temat przeszłości Wągrowskiej, które miały się znaleźć w archiwach IPN. Innym powodem dymisji miałyby być z kolei obawy, że Maria Wągrowska nie podoła zadaniom związanym z wprowadzaniem zawodowej armii w miejsce powszechnego poboru. A to właśnie miało być najważniejsze zadanie, jakie przed wiceminister postawił premier Tusk. Pobór ma być zawieszony już w 2009 roku, a rok później armia ma się stać w pełni profesjonalna. Takie deklaracje składał w exposé premier Donald Tusk.
Wągrowska od lat związana jest z wojskowością. Jest wiceprezesem Stowarzyszenia Euroatlantyckiego. W przeszłości była m.in. redaktorem naczelnym "Polski Zbrojnej" i wicedyrektorem Domu Wydawniczego "Bellona". Później pracowała w "Rzeczpospolitej", była też korespondentką publicznej telewizji i radia w Brukseli. 27 listopada została zastępcą ministra Bogdana Klicha, mając podobno poparcie marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego.
Wągrowska stała się bardziej znana po tym, gdy wyszło na jaw, że MON zabroniło Orkiestrze Reprezentacyjnej Wojska Polskiego udziału w uroczystościach 16-lecia powstania Radia Maryja. Orkiestra podlegała Wągrowskiej, która odpowiadała w MON także za sprawy społeczne.
KL
"Nasz Dziennik" 2007-12-14wa © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł