Portal Sobota - 23 czerwca 2018 Albina, Wandy, Zenona      "Dusza żywi się tym, z czego się cieszy". św. Augustyn
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-03-08 MSZ reaguje ws. publikacji portalu Onet.pl

Ministerstwo Spraw Zagranicznych reaguje ws. publikacji portalu Onet.pl. Chodzi o możliwość popełnienia przestępstwa przeciwko ochronie informacji.


W ostatnich dniach w mediach pojawiły się doniesienia nt. rzekomych amerykańskich sankcji wobec polskich władz dot. uchwalenia noweli ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Onet.pl powoływał się przy tym na notatkę polskiej ambasady w Waszyngtonie.


Wczoraj polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że opisywany w artykule dokument był niejawny, w związku z czym niewykluczone, że doszło do złamania prawa.


Odnosząc się do sprawy publikacji Onet.pl socjolog Daniel Różański zwrócił uwagę, że już sam fakt zdementowania informacji portalu przez amerykański Departament Stanu [czytaj więcej] pokazuje, że USA traktują Polskę poważnie.Fakt, że osoba na tak wysokim stanowisku jak sekretarz Departamentu Stanu musi dementować takie plotki, świadczy tylko o tym, jak poważnie jesteśmy traktowani. Amerykanie nie chcą, żeby tego typu kłamstwa odbijały się na stosunkach polsko-amerykańskich. Była też podkreślona przez rzecznik przyjaźń między narodami. Sam fakt, że portal Onet.pl publikuje tak ważną informację, tak szkodzącą Polsce – bo trzeba pamiętać, że polityka zagraniczna to jest wysyłanie sygnałów i jest to sygnał, który obiegł świat na niekorzyść Polski – to krecia robota i działanie na szkodę własnego kraju. Po postawie Stanów Zjednoczonych widać natomiast wyraźnie, że żadne działania nakierowane na oczernianie Polski na arenie międzynarodowej nie będą przez nich tolerowane – zaznaczył ekspert.Daniel Różański dodał, że wątpliwości budzi także postawa redaktorów Onet.pl, którzy wydali zgodę na publikację tak skandalicznego i szkodzącego Polsce artykułu.


Zgodnie z Kodeksem karnym za ujawnienie przez funkcjonariusza publicznego osobie nieuprawnionej informacji niejawnych grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Chodzi o dokumenty uzyskane w związku z wykonywaniem czynności służbowych i opatrzone klauzulą „zastrzeżone” lub „poufne”, których ujawnienie może narazić na szkodę prawnie chroniony interes.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 8 marca 2018

mj

 Aktualności
23/06 23 czerwca - Dzień Ojca
23/06 Brytyjczycy podzieleni ws. opuszczenia UE
23/06 Polacy z gwarancją pozostania w W. Brytanii
23/06 Prezydium i Konwent Seniorów podejmą decyzję o dodatkowym posiedzeniu Sejmu
22/06 Dziś zakończenie roku szkolnego
22/06 Zaczęły obowiązywać cła na niektóre towary USA
22/06 [TYLKO U NAS] A. Macierewicz: R. Trzaskowski - człowiek, który za obce pieniądze chce objąć władzę
22/06 Side-by-Side, czyli duża pojemność na duże potrzeby!
20/06 Pięć kroków do naturalnej pielęgnacji
19/06 XTB - poznaj największego polskiego brokera forex i CFD!
 Duchowość, Religia, Kościół
23/06 Papież Franciszek potwierdził wybór reprezentantów KEP na XV zgromadzenie ogólne synodu biskupów w Rzymie o młodzieży
22/06 [TYLKO U NAS]. Prof. P. Jaroszyński o zniesieniu przestępstwa bluźnierstwa w Irlandii: Dążą do tego, aby wydrzeć człowiekowi chrześcijaństwo z jego duszy


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł