Portal Środa - 16 stycznia 2019 Mascelego, Walerii, Włodzimierza     "Ktoś, kto sam serca w sobie nie pielęgnował, na próżno będzie o nie kołatał u innych" - Gabriela Zapolska
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-02-13 Dr Piątkowski: Konstytucja Biznesu zatrzyma odpływ kapitału z Polski

Konstytucja Biznesu pozwoli ściągnąć jeszcze więcej zewnętrznych inwestycji do Polski i zatrzyma odpływ kapitału z Polski ocenił ekonomista dr Grzegorz Piątkowski. Przepisy ułatwiające prowadzenie działalność gospodarczej w styczniu uchwalił Sejm. Obecnie pracują nad nim senatorowie. Dziś Konstytucją Biznesu zajmie się senacka Komisja Gospodarki Narodowej i Innowacyjności.


Dr Grzegorz Piątkowski mówi, że na skutek przyjaznych przepisów dla przedsiębiorców, skorzystają nie tylko firmy, ale i budżet państwa.Konstytucja Biznesu na pewno zatrzyma odpływ kapitału z Polski, bo kapitał zwykle decyduje w taki sposób – gdzie opłaca się inwestować. Duży kapitał czasem ma narodowość – to trzeba powiedzieć – ale pomimo tego w znacznej mierze ten kapitał inwestuje w państwach, gdzie stworzy mu się warunki. Jeśli chodzi o wysokie technologie, to ściągnięcie kapitału zewnętrznego – ale i zakładów motoryzacyjnych, jak np. zakładów Mercedesa – skutkuje podniesieniem stopy życiowej obywateli, bo taki jest ostateczny cel każdego rządu i każdego państwa, tj. zapewnienie dobrobytu i bezpieczeństwa swoim obywatelom – wskazuje dr Piątkowski.Konstytucja Biznesu to pakiet 5 ustaw, które wprowadzają szereg ułatwień dla małych i średnich rodzimych firm. Jednym z wiodących projektów jest Prawo przedsiębiorców. Ustawa zakłada m.in. ulgę na start dla początkujących oraz wprowadza zasadę domniemania uczciwości przedsiębiorcy.


Konstytucje Biznesu ogłosił jeszcze jako wicepremier i minister finansów – obecny premier Mateusz Morawiecki.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 13 lutego 2018

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł