Portal Poniedziałek - 23 kwietnia 2018 Ilony, Jerzego, Wojciecha      "Tylko łacząc się, odnajdujemy to, co nas dzieli". Stanisław Ignacy Witkiewicz
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-01-12 KEP dziękuje posłom, którzy opowiedzieli się za życiem

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski podziękowało posłom, którzy poparli projekt „Zatrzymaj aborcję”, a także organizatorom obywatelskiej inicjatywy i zaangażowanym w nią wolontariuszom.


W komunikacie księża biskupi wyrazili nadzieję, że „wkrótce zostaną zwiększone gwarancje ochrony życia najsłabszych przez powstrzymanie aborcji eugenicznej”.


Według Kai Godek, działaczki pro-life z komitetu inicjatywy ustawodawczej, poparcie dla projektu to kolejny przykład na to, że Polacy są za życiem.– Zrobiliśmy wszystko, co mieliśmy do zrobienia jako obywatele. Liczymy na współpracę polityków z obywatelami. Przynieśliśmy do Sejmu projekt poparty przez rekordową liczbę ludzi. 830 tys. Polaków podpisało się pod tą ustawą, a to oznacza, że w Polsce jest kilka milionów ludzi, którzy na tę ustawę czekają – świadomych obywateli wiedzących, czym jest zabijanie dzieci niepełnosprawnych. To jest barbarzyństwo w majestacie prawa. Coraz więcej osób wie o tym i domaga się zaprzestania tego krwawego procederu. Przyszliśmy po życie. Organizacje lewicowe chciały się z nami ścigać i uruchomiły swój projekt. Zebrali ledwie 200 tys., my zbliżyliśmy się do miliona – powiedziała Kaja Godek.  Przypomnijmy: projekt „Zatrzymaj aborcję”, który zakłada wyeliminowanie możliwości zabijania dzieci ze względu na ciężkie choroby tzw. przesłanki eugenicznej trafił do dalszych prac w komisji. Za odrzuceniem projektu głosowało wczoraj w nocy 134 posłów, 277 było przeciw, siedmiu wstrzymało się od głosu. Wcześniej prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że jeżeli ustawa trafi na jego biurka, podpisze ją.


 


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 11 stycznia 2018

mj

 Aktualności
23/04 Kończy się termin składania zeznań podatkowych
23/04 Min. Brudziński: W sprawie katastrofy smoleńskiej musimy liczyć na państwo polskie
23/04 Premier Morawiecki podpisał pakt na rzecz Dostępności plus
23/04 Sejm: Rodzice osób niepełnosprawnych kontynuują protest
23/04 Donald Tusk będzie dziś zeznawał ws. Tomasza Arabskiego
22/04 Założenia programu Dostępność plus
22/04 Trwają spotkania polityków Zjednoczonej Prawicy z wyborcami
22/04 [TYLKO U NAS] Dr J. Borowiak: Podwyżki, o które walczą protestujący nauczyciele, są już zaplanowane
22/04 W Sejmie trwa protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych
22/04 Min. Gliński: Mam poczucie, że realizujemy nasz program
 Duchowość, Religia, Kościół
23/04 10. rocznica ingresu do archikatedry oliwskiej ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia
22/04 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne
20/04 [TYLKO U NAS] Ks. Emil Parafiniuk: Proszę o modlitwę w intencji Światowych Dni Młodzieży w Panamie, w intencji polskich pielgrzymów i tego, żebyśmy ten czas jak najlepiej wykorzystali


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł