Portal Niedziela - 21 stycznia 2018 Agnieszki, Jarosława, Nory     "Nie ma gorszych ¶lepców od tych, którzy nie chc± widzieć" - Herbert George Wells
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-01-12 KEP dziękuje posłom, którzy opowiedzieli się za życiem

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski podziękowało posłom, którzy poparli projekt „Zatrzymaj aborcję”, a także organizatorom obywatelskiej inicjatywy i zaangażowanym w ni± wolontariuszom.


W komunikacie księża biskupi wyrazili nadzieję, że „wkrótce zostan± zwiększone gwarancje ochrony życia najsłabszych przez powstrzymanie aborcji eugenicznej”.


Według Kai Godek, działaczki pro-life z komitetu inicjatywy ustawodawczej, poparcie dla projektu to kolejny przykład na to, że Polacy s± za życiem.– Zrobili¶my wszystko, co mieli¶my do zrobienia jako obywatele. Liczymy na współpracę polityków z obywatelami. Przynie¶li¶my do Sejmu projekt poparty przez rekordow± liczbę ludzi. 830 tys. Polaków podpisało się pod t± ustaw±, a to oznacza, że w Polsce jest kilka milionów ludzi, którzy na tę ustawę czekaj± – ¶wiadomych obywateli wiedz±cych, czym jest zabijanie dzieci niepełnosprawnych. To jest barbarzyństwo w majestacie prawa. Coraz więcej osób wie o tym i domaga się zaprzestania tego krwawego procederu. Przyszli¶my po życie. Organizacje lewicowe chciały się z nami ¶cigać i uruchomiły swój projekt. Zebrali ledwie 200 tys., my zbliżyli¶my się do miliona – powiedziała Kaja Godek.  Przypomnijmy: projekt „Zatrzymaj aborcję”, który zakłada wyeliminowanie możliwo¶ci zabijania dzieci ze względu na ciężkie choroby tzw. przesłanki eugenicznej trafił do dalszych prac w komisji. Za odrzuceniem projektu głosowało wczoraj w nocy 134 posłów, 277 było przeciw, siedmiu wstrzymało się od głosu. Wcze¶niej prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że jeżeli ustawa trafi na jego biurka, podpisze j±.


 


RIRM


¬ródło: radiomaryja.pl, 11 stycznia 2018

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł