Portal Środa - 18 lipca 2018 Kamila, Karoliny, Roberta     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-01-12 [TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Zrobię wszystko, aby wpierać rząd oraz ministra M. Błaszczaka

Zrobię wszystko, żeby wspierać rząd, żeby wspierać pana ministra Błaszczaka, żeby wspierać tych wszystkich, którzy będą kontynuowali zmiany. Przynajmniej na kilku polach będzie jeszcze wiele do zrobienia – powiedział w czwartkowym felietonie „Głos Polski” na antenach TV Trwam i Radia Maryja wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz.


Na wstępie swojego felietonu Antoni Macierewicz – którego we wtorek na stanowisku szefa Ministerstwa Obrony Narodowej zastąpił min. Mariusz Błaszczak – podziękował wszystkim osobom, które okazały wyrazy wsparcia w związku z zakończeniem jego pracy w MON.– Chcę państwu serdecznie podziękować za wszystkie wyrazy solidarności, wparcia w związku z zakończeniem przeze mnie misji ministra obrony narodowej. Dostałem od państwa nie setki, ale tysiące różnorodnych informacji, maili, sms-ów, telefonów. W bezpośrednich kontaktach wyrażaliście Państwo z Rodziny Radia Maryja po prostu troskę, ale i podziękowanie za to, co w wojsku zostało przez ostatnie lata zrobione – zaznaczył polityk.Polityk zauważył, że zmiany w polskim wojsku to zasługa nie tylko ludzi na stanowiskach kierowniczych w resorcie obrony, ale również wielu innych zaangażowanych osób.


– Warto pamiętać o żołnierzach szeregowych, o podoficerach i oficerach, wreszcie o pracownikach cywilnych wojska, którzy bardzo się w te zmiany zaangażowali. Za te podziękowania, które objęły tak dużą rzeszę ludzi, raz jeszcze serdecznie dziękuję. Nie mogę wyjść z podziwu, jak bardzo wielkie jest zainteresowanie i troska w Polsce o armię – akcentował Antoni Macierewicz.


Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości zwrócił uwagę, że przed nowym szefem MON Mariuszem Błaszczakiem stoją kolejne wyzwania, m.in. zmiany w korpusie podoficerskim.– To właśnie podoficerowie są fundamentem każdej armii i w armii polskiej też tak musi być. Jak wiadomo, jest przerost oficerów wyższych stopni, którzy nie zajmują się właściwymi dla siebie kwestiami, ale sprawami, które mogą, a nawet powinni – i w innych armiach realizują – podoficerowie. Trzeba tę zmianę dokonać, aby uwolnić potencjał oficerski Wojska Polskiego, a równocześnie przypisać podoficerom właściwe dla nich zadania – wyjaśnił.Polityk podkreślił również, że należy jak najszybciej wyjaśnić wszelkie niejasności związane z katastrofą smoleńską.– Nie wolno zapomnieć o sprawie, która ciąży nad narodem polskim od blisko ośmiu lat: to jest sprawa dramatu smoleńskiego. Nie ma wątpliwości, że jak najszybciej musimy doprowadzić do wyjaśnienia tego, jak do tej zbrodni doszło. Musimy jasno postawić odpowiedzialność za śmierć (…) dwóch polskich prezydentów, nieomal całego sztabu generalnego Wojska Polskiego, wszystkich wojskowych, którzy dowodzili rodzajami sił zbrojnych – powiedział Antoni Macierewicz w felietonie „Głos Polski” na antenach Radia Maryja i TV Trwam .


RIRMŹródło: radiomaryja.pl, 11 stycznia 2018

mj

 Aktualności
18/07 [TYLKO U NAS] M. Karliński: SKOK Wołomin to największa afera finansowa w historii polskiego systemu bankowego. Premier nie jest zainteresowany jej wyjaśnieniem
18/07 KRASP protestuje przeciwko Ustawie 2.0
18/07 Zamach na Lasy Państwowe?
18/07 Edukacja seksualna prowadzi do zwiększenia liczby tzw. aborcji
17/07 Ostatni dzień na złożenie wniosków o pomoc w ramach programu "Restrukturyzacja małych gospodarstw"
17/07 Politycy partii rządzącej mają nadzieję, że prof. M. Gersdorf powstrzyma się od czynności urzędowych
17/07 [TYLKO U NAS] M. Warchoł: Ustawa dot. podwykonawców jest precedensowa, potrzebna i niezbędna
 Duchowość, Religia, Kościół
18/07 Jeszcze o aniołach - i ludziach
18/07 Ks. bp Jerzy Mazur na Tydzień św. Krzysztofa: Okażmy Panu Bogu wdzięczność za opiekę podczas podróży
17/07 W stronę wybuchu wulkanu
17/07 Benedyktynki ze Staniątek otrzymają unijną dotację na utworzenie muzeum


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł