Portal Poniedziałek - 23 kwietnia 2018 Ilony, Jerzego, Wojciecha      "Tylko łacząc się, odnajdujemy to, co nas dzieli". Stanisław Ignacy Witkiewicz
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-01-12 [TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Zrobię wszystko, aby wpierać rząd oraz ministra M. Błaszczaka

Zrobię wszystko, żeby wspierać rząd, żeby wspierać pana ministra Błaszczaka, żeby wspierać tych wszystkich, którzy będą kontynuowali zmiany. Przynajmniej na kilku polach będzie jeszcze wiele do zrobienia – powiedział w czwartkowym felietonie „Głos Polski” na antenach TV Trwam i Radia Maryja wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz.


Na wstępie swojego felietonu Antoni Macierewicz – którego we wtorek na stanowisku szefa Ministerstwa Obrony Narodowej zastąpił min. Mariusz Błaszczak – podziękował wszystkim osobom, które okazały wyrazy wsparcia w związku z zakończeniem jego pracy w MON.– Chcę państwu serdecznie podziękować za wszystkie wyrazy solidarności, wparcia w związku z zakończeniem przeze mnie misji ministra obrony narodowej. Dostałem od państwa nie setki, ale tysiące różnorodnych informacji, maili, sms-ów, telefonów. W bezpośrednich kontaktach wyrażaliście Państwo z Rodziny Radia Maryja po prostu troskę, ale i podziękowanie za to, co w wojsku zostało przez ostatnie lata zrobione – zaznaczył polityk.Polityk zauważył, że zmiany w polskim wojsku to zasługa nie tylko ludzi na stanowiskach kierowniczych w resorcie obrony, ale również wielu innych zaangażowanych osób.


– Warto pamiętać o żołnierzach szeregowych, o podoficerach i oficerach, wreszcie o pracownikach cywilnych wojska, którzy bardzo się w te zmiany zaangażowali. Za te podziękowania, które objęły tak dużą rzeszę ludzi, raz jeszcze serdecznie dziękuję. Nie mogę wyjść z podziwu, jak bardzo wielkie jest zainteresowanie i troska w Polsce o armię – akcentował Antoni Macierewicz.


Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości zwrócił uwagę, że przed nowym szefem MON Mariuszem Błaszczakiem stoją kolejne wyzwania, m.in. zmiany w korpusie podoficerskim.– To właśnie podoficerowie są fundamentem każdej armii i w armii polskiej też tak musi być. Jak wiadomo, jest przerost oficerów wyższych stopni, którzy nie zajmują się właściwymi dla siebie kwestiami, ale sprawami, które mogą, a nawet powinni – i w innych armiach realizują – podoficerowie. Trzeba tę zmianę dokonać, aby uwolnić potencjał oficerski Wojska Polskiego, a równocześnie przypisać podoficerom właściwe dla nich zadania – wyjaśnił.Polityk podkreślił również, że należy jak najszybciej wyjaśnić wszelkie niejasności związane z katastrofą smoleńską.– Nie wolno zapomnieć o sprawie, która ciąży nad narodem polskim od blisko ośmiu lat: to jest sprawa dramatu smoleńskiego. Nie ma wątpliwości, że jak najszybciej musimy doprowadzić do wyjaśnienia tego, jak do tej zbrodni doszło. Musimy jasno postawić odpowiedzialność za śmierć (…) dwóch polskich prezydentów, nieomal całego sztabu generalnego Wojska Polskiego, wszystkich wojskowych, którzy dowodzili rodzajami sił zbrojnych – powiedział Antoni Macierewicz w felietonie „Głos Polski” na antenach Radia Maryja i TV Trwam .


RIRMŹródło: radiomaryja.pl, 11 stycznia 2018

mj

 Aktualności
23/04 Kończy się termin składania zeznań podatkowych
23/04 Min. Brudziński: W sprawie katastrofy smoleńskiej musimy liczyć na państwo polskie
23/04 Premier Morawiecki podpisał pakt na rzecz Dostępności plus
23/04 Sejm: Rodzice osób niepełnosprawnych kontynuują protest
23/04 Donald Tusk będzie dziś zeznawał ws. Tomasza Arabskiego
22/04 Założenia programu Dostępność plus
22/04 Trwają spotkania polityków Zjednoczonej Prawicy z wyborcami
22/04 [TYLKO U NAS] Dr J. Borowiak: Podwyżki, o które walczą protestujący nauczyciele, są już zaplanowane
22/04 W Sejmie trwa protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych
22/04 Min. Gliński: Mam poczucie, że realizujemy nasz program
 Duchowość, Religia, Kościół
23/04 10. rocznica ingresu do archikatedry oliwskiej ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia
22/04 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne
20/04 [TYLKO U NAS] Ks. Emil Parafiniuk: Proszę o modlitwę w intencji Światowych Dni Młodzieży w Panamie, w intencji polskich pielgrzymów i tego, żebyśmy ten czas jak najlepiej wykorzystali


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł