Portal Sobota - 20 pazdziernika 2018 Ireny, Kleopatry, Witalisa     "Daleko trudniej ukochać niewolnika, niż pisać o zniesieniu niewoli" - Adam Mickiewicz
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-12-12 Skorzystać z tarasu również w deszczu.

Taras w domu to doskonałe miejsce, by wykorzystać je na wypoczynek. Sprzyja temu między innymi zmiana panującego w naszym kraju klimatu, który przynosi co raz cieplejsze dni. Taras to również świetne miejsce, by właśnie w takie cieplejsze dni przyjąć tam swoją rodzinę lub przyjaciół. Kolacja na wolnym powietrzu smakuje naprawdę doskonale. Trzeba jednak pamiętać, że zmiana klimatu oprócz gorących dni, przyniosła również częstsze opady deszczu, które czasem potrafią być obfite. Przed takimi niespodziankami warto się zabezpieczyć. Nie trzeba tu tworzyć całej zabudowy tarasu, wystarczy jedynie zadaszenie. Wielu właścicieli domów już na etapie budowy domu zadbali o to, by nad projektowanym tarasem znalazło się zadaszenie. Najczęściej jest to przedłużenie dachu, lub stała konstrukcja z wykorzystaniem takiego samego poszycia jak jest na dachu. Wszystko po to, by zachować ciągłość wystroju architektonicznego. Nie każdy był jednak tak zapobiegliwy, lub po prostu mieszka w kamienicy, gdzie często na ostatnim piętrze na balonach nie przewidziano zadaszenia. Brak zadaszenia to jednak nie jest wielki problem. Bez trudu można taką konstrukcję postawić, by móc się cieszyć przebywaniem na tarasie nawet, kiedy na innych kropi deszcz.

Wybór zadaszenia.

Chętni do postawienia konstrukcji zadaszenia do swojej dyspozycji otrzymują naprawdę spore możliwości. Można wybierać nie tylko pośród pokrycia zadaszenia, ale również konstrukcji. Konstrukcja zadaszenia tarasu może być samonośna, można również stworzyć dach z wykorzystaniem ściany frontowej budynku – przy pomocy specjalnych mocować najczęściej wykonanych ze stali. Wybór nie często jest wolny. Wszystko zależy od tego, czy zadaszenie jest tworzone w domu jednorodzinnym, czy też w kamienicy, gdzie trzeba się liczyć z uwarunkowaniami narzuconymi przez właściciela budynku. Nie można zapominać, że nie w każdym nawet prywatnym budynku można wykonać mocowania z kotew, co również narzuca wybór do konstrukcji samonośnej. Jako materiał do stworzenia konstrukcji dachu najczęściej wykorzystuje się dwa rodzaje materiału – klasyczne drewno, oraz nowoczesne profile wykonane z aluminium. Konstrukcje drewniane świetnie się sprawdzają w konstrukcjach samonośnych, a także przy tworzeniu zadaszenia w domach o klasycznym wykończeniu. Trzeba jednak pamiętać, że drewno wymaga odpowiedniego zabezpieczenia przed działaniem środowiska, ale również przed szkodnikami niszczącymi drewno. Profile aluminiowe są lekkie i trwałe, nie zawsze ich użycie będzie się komponować z wystrojem domu. Aluminium jako materiał jest najczęściej wykorzystywany przy nowoczesnych bryłach budynków. Posiada wiele właściwości, które sprawiają, że po materiał ten sięga co raz więcej chętnych do tworzenia zadaszenia nad tarasem. Konstrukcja dachu to nie wszystko, potrzebny jest również materiał na poszycie. Obecnie najczęściej używanymi materiałami na pokrycie dachu są płyty z poliwęglanu lub poliestru, a także drewniane gonty oraz dachówka. Co raz większą popularność zdobywa również szkło jako materiał na dach. Szkło posiada wiele zalet, których brakuje płytom wykonanym z poliwęglanu lub poliestru. Uważają tak nie tylko specjaliści z przedsiębiorstwa https://glassart.pl zajmującego się wykonaniem takich konstrukcji, ale również codziennych użytkowników dachów wykonanych z tego materiału. Jest to materiał bardzo odporny na czynniki zewnętrzne. Do budowy zadaszenia wykonanego ze szkła używa się tafli ze szkła hartowanego o podwyższonej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Zadaszenie z tafli szklanych przepuszczając światło pozwala na wystarczające oświetlenie nie tylko samego tarasu, ale również ewentualnego pomieszczenia, które znajduje się w budynku. Nie da się ukryć, że szkło nie jest materiałem idealnym. Jak można się przekonać, funkcją daszku nad tarasem jest ochrona, w tym również przed promieniowaniem słonecznym. Specjaliści przedsiębiorstwa Glassart informują, że można zastosować specjalny rodzaj szkła, który odbija część promieniowania słonecznego, dzięki temu poprawia się komfort przebywania na tarasie również w okresie największego nasłonecznienia. 

Creative Group


 Aktualności
20/10 Unijne naciski na Polskę
20/10 Trwa cisza wyborcza
20/10 Włochy: Sąd utrzymał wyrok dla Kongijczyka, który napadł na Polaków w Rimini
20/10 MKiDN: 10 listopada na Stadionie Narodowym "Koncert dla Niepodległej"
19/10 Marszałek Senatu zaapelował do polityków PO o wyciszenie agresji
19/10 Dyrektor Radia Maryja apeluje o odpowiedzialny udział w wyborach samorządowych
19/10 Rosji nie obchodzi rezolucja ZP Rady Europy dot. wraku Tu-154M
19/10 [TYLKO U NAS] D. Misztal: W wyborach samorządowych idzie o zwycięstwo "dobrej zmiany"
19/10 Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych
 Duchowość, Religia, Kościół
20/10 Syn Człowieczy wzorem służebnej władzy // 29 Niedziela zwykła, rok B (Iz 53,10n; Hbr 4,14-16; Mk 10,35-45)
20/10 Dialog z Arcybiskupem: "Stulecie niepodległości. Kościół a państwo. Relacje"
19/10 Kościół nowoczesny?
19/10 Rechrystianizacja Europy tematem V Sesji II Międzynarodowego Kongresu "Europa Christi"


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł