Portal Środa - 21 marca 2018 Benedykta, Lubomiry, Lubomira     "Nie otrzymujemy krótkiego życia, lecz je takim czynimy. Nie brakuje nam czasu, lecz trwonimy go." - Seneka
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-12-07 Papież Franciszek podsumował swoją ostatnią pielgrzymkę do Birmy i Bangladeszu

Ojciec Święty Franciszek podsumował dziś swoją ostatnią pielgrzymkę do Birmy i Bangladeszu. Podczas audiencji generalnej w Watykanie Papież wyraził swoją wdzięczność władzom obu krajów i biskupom za gościnę a Birmańczykom i Bengalczykom za okazanie wiary i miłości.


W Birmie Ojciec Święty spotkał się z obecną w tym kraju niewielką wspólnotą Kościoła. „Z radością umocniłem ten żywy i żarliwy Kościół w wierze i wspólnocie” – powiedział papież. Franciszek wspomniał też o swoim spotkaniu z młodzieżą.– W tych pełnych radości twarzach młodych ludzi widziałem przyszłość Azji: przyszłość, która nie będzie należała do tych, którzy budują broń, ale do tych, którzy sieją braterstwo. Poza wspólnotą katolicką udało mi się spotkać z władzami Birmy, zachęcając ich do wysiłków pokojowych w kraju, wyrażając życzenie, aby wszyscy tworzący to państwo, bez żadnego wyjątku, mogli współpracować w tym procesie we wzajemnym szacunku i poszanowaniu – wskazywał Papież.Mówiąc o wizycie w Bangladeszu, kraju o tradycji muzułmańskiej, Papież powiedział, że przebiegała ona śladami bł. Pawła VI i św. Jana Pawła II. Była ona kolejnym krokiem na drodze dialogu między chrześcijaństwem a islamem.


Papież pozdrowił także pielgrzymów zgromadzonych w auli Pawła VI na audiencji. W kilku słowach zwrócił się także do Polaków.Witam polskich pielgrzymów, a szczególnie tych, którzy ofiarowali i zorganizowali transport tej pięknej choinki na Plac św. Piotra. Bardzo dziękuję! W najbliższą niedzielę w Polsce będzie obchodzony Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Polecam Bogu to dzieło, znak gotowości wspierania wiernych i pasterzy w sąsiednich krajach. Dziękuję Wam również za towarzyszenie mi w modlitwie podczas niedawnej podróży apostolskiej. Z serca Wam błogosławię! Niech Będzie pochwalony Jezus Chrystus! – mówił Ojciec Święty.Na zakończenie spotkania z wiernymi Ojciec Święty zaapelował o poszanowanie szczególnego statusu Jerozolimy jako miasta świętego trzech religii monoteistycznych.


Apel ma związek z zapowiedzią prezydenta USA Donalda Trumpa o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela.


Transmisję audiencji przeprowadziła TV Trwam. Jej fragmentu można było wysłuchać także na antenie Radia Maryja.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 6 grudnia 2017

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł