Portal Środa - 14 listopada 2018 Emila, Laury, Rogera      "Z każdej dobrej drogi można zbłądzić. Z każdej złej drogi można zawrócić". Aldona Różanek
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-12-06 Komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha kolejnych świadków

Swoje zeznania przed komisją mają dziś złożyć były podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Michał Deskur oraz były sekretarz Kolegium ds. Służb Specjalnych Tomasz Borkowski.


Komisja podczas obecnych przesłuchań kontynuuje wątek związany z brakiem działań policji i służb specjalnych wobec piramidy finansowej utworzonej przez Marcina P.


Poseł Joanna Kopcińska podkreśliła, że pytania będą dotyczyć m.in. notatki ABW w sprawie Amber Gold, która w 2012 r. była ignorowana przez ówczesne najwyższe organy państwa.Jest to dosyć niebywała rzecz, biorąc pod uwagę, że była to notatka służb i byliśmy w sytuacji specyficznej, bo przed EURO 2012, czyli ważną imprezą jeżeli chodzi o bezpieczeństwo Polski i Polaków. Będziemy dopytywać jaka była wiedza świadków na temat firmy Amber Gold, jakie podejmowali w zakresie tej sprawy postępowanie, z kim się kontaktowali, jakie były reakcje. Interesuje nas wątek współpracy między policją a służbami. Jesteśmy zainteresowani przede wszystkim działaniami osób, które z informacją o Amber Gold miały kontakt – akcentuje poseł z sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.Amber Gold powstała na początku 2009 r. Klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji w złoto i inne kruszce. Według ustaleń w latach 2009-2012 w ramach tzw. piramidy finansowej, firma oszukała w sumie niemal 19 tys. swoich klientów, na prawie 851 mln zł.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 6 grudnia 2017

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł