Portal Poniedziałek - 19 marca 2018 Aleksandryny, Józefa, Nicety     "Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroiĄmie." - Fiodor Dostojewski
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-11-13 PE: w środę kolejna debata o Polsce; w czwartek przyjęcie rezolucji

W najbliższą środę w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbędzie się kolejna debata o sytuacji w Polsce. Zakończy ją przyjęcie rezolucji. Za zorganizowaniem debaty byli przede wszystkim zieloni i liberałowie, którzy chcą też rozpoczęcia przez Parlament Europejski procedury uruchomienia artykułu 7 unijnego traktatu.


W debacie ma wziąć udział wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans, który niedawno ponowił krytykę przeprowadzanych reform sądownictwa w Polsce.


Tydzień temu na temat praworządności w Polsce debatowała Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego. Przedstawione przez prezydenta Andrzeja Dudę projekty ustaw dotyczące reformy sądownictwa mogą budzić poważne obawy, jeśli chodzi o zasady i normy – podkreślał wiceszef Komisji w Brukseli.


Chodzi o projektu ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym. Timmermans powiedział, że Komisja Europejska chce bezpośrednio rozmawiać z rządem Polski nt. praworządności. Zaznaczył, że obecnie informacja ogranicza się do „wymiany pism”.


Komisja Europejska prowadzi procedurę ochrony praworządności wobec Polski od początku 2016 roku. Wcześniej była ona skoncentrowana na sprawie Trybunału Konstytucyjnego, ale po projektach reformy sądownictwa zgłoszonych przez PiS główny nacisk położono na wymiar sprawiedliwości. Uruchomienie tej kolejnej debaty pokazuje, że w Unii Europejskiej w Parlamencie obowiązują podwójne standardy – zaznacza europoseł Zbigniew Kuźmiuki.– Nie ma najmniejszego powodu, żeby o Polsce dyskutować. No ale, niestety, nie dyskutujemy ani o Francji, ani o Hiszpanii. (…) Jeżeli Komisja będzie działać w tym stylu, to moim zdaniem Unię Europejską czeka po prostu rozpad – przekonuje eurodeputowany.Debata plenarna na temat oceny Komisji w stosunku do Polski odbędzie się w środę. W czwartek europosłowie mają przyjąć rezolucję w tej sprawie.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 13 listopada 2017

mj

 Aktualności
19/03 Komisja Sprawiedliwości zaopiniuje dziś projekt #ZatrzymajAborcję
19/03 Sejm: dziś na komisji sprawiedliwości pierwsze czytanie projektu noweli ustawy o KRS
19/03 Gminy pracują nad zakazem nocnej sprzedaży alkoholu
19/03 100 dni od desygnowania M. Morawieckiego na premiera
18/03 Program "Senior plus" coraz bliżej
18/03 Na początku kwietnia podsumowanie funkcjonowania przepisów o niedzielach bez handlu
18/03 Ks. prof. W. Cisło: Syryjczycy są wdzięczni Polsce za pomoc
18/03 [TYLKO U NAS] Dr Z. Girzyński o wyborach samorządowych: Nowoczesna jest przyciśnięta do ściany
16/03 Reklamacja towaru - aktualne przepisy ustawy o prawach konsumenta
 Duchowość, Religia, Kościół
19/03 Ojciec Święty: Krzyż nie jest ozdobą, lecz znakiem religijnym
18/03 Irlandia: Modlitwa różańcowa w intencji obrony życia


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł