Portal Wtorek - 17 lipca 2018 Aleksego, Bogdana, Martyny     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-11-13 Skandaliczne opinie w zagranicznych mediach nt. Marszu Niepodległości

Zagraniczne media, a także były doradca Hillary Clinton ds. polityki zagranicznej szkalują dobre imię uczestników sobotniego Marszu Niepodległości w Warszawie. Autor tekstu w brytyjskim „Daily Mail” nazwał ich „faszystami”, a Jesse Lehrich, były rzecznik Hillary Clinton, na Twitterze napisał o „nazistach”, wskazując na hasła: „Czysta krew”, czy „Europa będzie biała”. Według niego, miały one rzekomo dominować wśród uczestników.


Skandaliczne opinie w zagranicznych mediach wywołały falę krytyki. Reakcji na kłamliwe i obrażające Polaków opinie, które znalazły się także w amerykańskich mediach, domaga się m.in. Witold Rosowski, przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy w Nowym Jorku.


Dr Krzysztof Kawęcki, wiceprezes Prawicy RP, zauważa, że zagraniczne media wymieniają hasła, które stanowiły margines Marszu Niepodległości.Być może media zagraniczne chcą, aby przekaz największej manifestacji patriotycznej w Europie nie przebił się do świadomości narodów europejskich. Warto zwrócić uwagę, że organizatorzy Marszu Niepodległości w oświadczeniu stwierdzili, że hasła mające konotacje rasistowskie traktują jako formę prowokacji. Oczywiście takie hasła są nie do przyjęcia, ale to był zupełny margines. Tu z resztą nie chodzi tylko o oczernianie Marszu Niepodległości, ale chodzi po prostu o dalsze przedstawianie Polski w nieprawdziwym świetle – uważa dr Krzysztof Kawęcki.Marsz Niepodległości, który przeszedł w sobotę ulicami Warszawy, był największą w Polsce manifestacją, jaka odbyła się 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości. Podczas demonstracji w rękach uczestników dominowały m.in. biało-czerwone flagi. Były też transparenty odnoszące się do wartości chrześcijańskich i sprzeciwiające się ideologii gender.


Według szacunków policji, w demonstracji pod hasłem „My chcemy Boga” wzięło udział 60 tys. osób.


Marsz Niepodległości skrytykowało też MSZ Izraela. Rzecznik resortu Emmanuel Nahshon wyraził opinię, że „To marsz niebezpieczny, zorganizowany przez elementy ekstremistyczne i rasistowskie”. [czytaj więcej] 


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 13 listopada 2017

mj

 Aktualności
17/07 Ostatni dzień na złożenie wniosków o pomoc w ramach programu "Restrukturyzacja małych gospodarstw"
17/07 Politycy partii rządzącej mają nadzieję, że prof. M. Gersdorf powstrzyma się od czynności urzędowych
17/07 [TYLKO U NAS] M. Warchoł: Ustawa dot. podwykonawców jest precedensowa, potrzebna i niezbędna
16/07 Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada przepisy o pomocy w walce z nieuczciwymi generalnymi wykonawcami inwestycji drogowych
16/07 KRUS i PIP apeluje o bezpieczne żniwa
16/07 Niejawne posiedzenie komisji ds. reprywatyzacji
16/07 P. Jaki: Chcemy, aby D. Trump w praktyce dalej realizował politykę asertywną wobec Rosji
13/07 Jak uniknąć niechcianych niespodzianek na weselu?
 Duchowość, Religia, Kościół
17/07 W stronę wybuchu wulkanu
17/07 Benedyktynki ze Staniątek otrzymają unijną dotację na utworzenie muzeum
16/07 Madryt: architektura sakralna dla niewidomych


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł