Portal Poniedziałek - 19 marca 2018 Aleksandryny, Józefa, Nicety     "Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroiˇmie." - Fiodor Dostojewski
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-11-13 MEN przedstawi dzi¶ informacje nt. szkół i przedszkoli w tym roku szkolnym

Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawi dzi¶ informacje nt. liczby nauczycieli, uczniów, szkół i przedszkoli w obecnym roku szkolnym. Dane te będ± istotne, ponieważ 1 wrze¶nia weszła w życie reforma edukacji.


Zwi±zek Nauczycielstwa Polskiego prognozowało, że w wyniku zmian pracę straci nawet 35 tys. nauczycieli. Tymczasem już wiadomo, że zapotrzebowanie na etaty nauczycielskie wrosło o kilkana¶cie tysięcy. Z informacji „Dziennika Gazety Prawnej” wynika, że na Mazowszu przybyło 3 tys. pedagogów, natomiast w Małopolsce – 6 tys.


Poseł Iwona Michałek z sejmowej komisji edukacji na przykładzie Torunia zauważa, że do wzrostu liczby etatów przyczyniło się m.in zapotrzebowanie na pedagogów w oddziałach przedszkolnych.Wiem, że np. w Toruniu nikogo nie zwolniono. Ci nauczyciele, którzy odeszli, odeszli z własnej woli, ponieważ przeszli na emeryturę. Natomiast liczba etatów się zwiększyła, ponieważ miasto utworzyło więcej oddziałów np. w przedszkolach. 3-latki s± objęte obowi±zkiem przedszkolnym, w zwi±zku z tym liczba nauczycieli w oddziałach przedszkolnych się zwiększyła. Potrzeba więcej pedagogów. Mało tego, okazało się, że pomoc pedagogiczna jest rozbudowana – wskazuje Iwona Michałek.Z nowym rokiem szkolnym 2017/2018 rozpoczęła się kompleksowa reforma edukacji. Zmieniana jest struktura szkół – uczniowie, którzy w czerwcu skończyli VI klasę, zamiast do gimnazjów, poszli do VII klasy.


Docelowo system edukacji będzie obejmować: 8-letni± szkołę podstawow±, 4-letnie liceum, 5-letnie technikum, 3-letni± szkołę branżow± I stopnia, 2-letni± szkołę branżow± II stopnia, 3-letni± szkołę specjaln± przysposabiaj±c± do pracy i szkołę policealn±. Gimnazja będ± zlikwidowane.


RIRM


¬ródło: radiomaryja.pl, 13 listopada 2017

mj

 Aktualno¶ci
19/03 Komisja Sprawiedliwo¶ci zaopiniuje dzi¶ projekt #ZatrzymajAborcję
19/03 Sejm: dzi¶ na komisji sprawiedliwo¶ci pierwsze czytanie projektu noweli ustawy o KRS
19/03 Gminy pracuj± nad zakazem nocnej sprzedaży alkoholu
19/03 100 dni od desygnowania M. Morawieckiego na premiera
18/03 Program "Senior plus" coraz bliżej
18/03 Na pocz±tku kwietnia podsumowanie funkcjonowania przepisów o niedzielach bez handlu
18/03 Ks. prof. W. Cisło: Syryjczycy s± wdzięczni Polsce za pomoc
18/03 [TYLKO U NAS] Dr Z. Girzyński o wyborach samorz±dowych: Nowoczesna jest przyci¶nięta do ¶ciany
16/03 Reklamacja towaru - aktualne przepisy ustawy o prawach konsumenta
 Duchowo¶ć, Religia, Ko¶ciół
19/03 Ojciec ¦więty: Krzyż nie jest ozdob±, lecz znakiem religijnym
18/03 Irlandia: Modlitwa różańcowa w intencji obrony życia


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł