Portal Środa - 21 marca 2018 Benedykta, Lubomiry, Lubomira     "Nie otrzymujemy krótkiego życia, lecz je takim czynimy. Nie brakuje nam czasu, lecz trwonimy go." - Seneka
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-10-11 Nie dajmy się zwyciężyć złu, ale zło zwyciężajmy dobrem

Moi Drodzy


Dawniej obchodzono w dniu dzisiejszym kolejne rocznice zwycięskiej bitwy pod Chocimiem, może warto i o tym wspomnieć.


A tymczasem nawiązując jeszcze do Orderu Uśmiechu przypominam, że jest to jedyny order nadawany przez dzieci. Nie wiem, kto tam wydumał, że i Breżniew miał, czy też nadawał… (a może Lenin ditja – starsi wiedzą, o co chodzi…), czy też miał w tym swój udział. Może by zresztą nasz drogi Korespondent umiał zachować taką postawę względem dzieci, przynieść im tyle uśmiechu i radości, żeby Jemu też taki order przyznały…


A jeszcze o nabożeństwie „Różaniec do Granic” pisaliśmy. O tym wie każdy, kto ten blog czyta. Zarzut milczenia zupełnie niesłuszny. Natomiast nie rozumiem sformułowania, że z Boga robi się totema.


Albo nie rozumiemy czym jest totem, albo czym jest Bóg, albo czym różaniec. Proszę o wyjaśnienie. Ci, którzy kpią na temat możliwych efektów modlitwy ponad miliona ludzi, niech nie liczą na jakieś spektakularne cuda. Nie taki jest cel modlitw w Kościele, choć czasem Pan Bóg zaskakuje niespodzianą interwencją. Śmiać mi się natomiast chce, gdy słyszę o fundamentalizmie katolickim. Na czym on ma polegać. Słyszałem, że w opinii o kobiecie, która się stara o pracę, napisano: jest fundamentalistką katolicką, bo w każdą niedzielę chodzi do kościoła. Ludzie, nie dajcie się zwariować. A Pani Wiesława, ma widać problemy z pojmowaniem Boga. Bo inaczej Go widzi Kościół w Polsce i ja, ojciec Leon. A ciekawe, jak Ona go widzi? Ja Go widzę przez wiarę w Jezusa Chrystusa, który powiedział: Kto widzi mnie, widzi i Ojca. Dowiedzieliśmy się, że we Lwowie nazywali księży „katabasy”. Owszem i to nie tylko we Lwowie. Ale czy katabasem można nazwać księży: Gorazdowskiego, Bukowińskiego, Fedorowicza Tadeusza, Popiełuszkę, Kaczkowskiego, Stryczka? Lista może być bardzo długa. Wypada coś wiedzieć na ten temat.


Dodam jeszcze, ze pogram „Sekrety mnichów” w TVP1 nie był emitowany w ubiegłą niedzielę ze względu na Dzień Papieski. W niedzielę, 22. też będziemy musieli ustąpić jakimś ważnym uroczystościom kościelnym. Zachęcam więc do oglądania 15 bm i chyba od 29 bm do końca tej serii.


Nie dajmy się zwyciężyć złu, ale zło zwyciężajmy dobrem.

Oto recepta!


Z błogo+sławieństwem

Wasz brat Leon


Źródło: ps-po.pl, 10 października 2017

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł