Portal Niedziela - 22 pazdziernika 2017 Halki, Filipa, Przybysława     "Kto chce rozkoszować się radością - musi ją dzielić. Szczęście bowiem narodziło się jako jedno z bliźniat " - George Gordon Byron
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Nasz Dziennik
2017-10-11 M. Wassermann: Samo dopuszczenie Ł. Daszuty do obrony Marcina P. było skandaliczne

Komisja śledcza badająca aferę Amber Gold przesłuchała we wtorek kolejnych świadków. Przed śledczymi stanęli: były członek rady nadzorczej oraz były pracownik spółki.


Jako pierwszy przed komisją stawił się Łukasz Daszuta, były członek rady nadzorczej Amber Gold, który zajmował się obsługą prawną. Daszuta był jednym z najbliższych współpracowników małżeństwa P., łączyły ich nie tylko kontakty biznesowe, ale też prywatne. Świadek odmówił jednak składania zeznań, zasłaniając się tajemnicą adwokacką. Daszuta jest obrońcą Marcina P. w procesach sądowych, wcześniej reprezentował też Katarzynę P.


Posłowie z komisji śledczej argumentowali, że świadek ma wiedzę niezwiązaną z trwającymi procesami. Łukasz Daszuta nie odpowiedział jednak na żadne z pytań.


Przewodnicząca komisji, poseł Małgorzata Wassermann podkreśla: już samo dopuszczenie Daszuty do obrony Marcina P. było skandaliczne.Będąc uczestnikiem wielu zdarzeń, będąc świadkiem wielu zdarzeń, i to nie o charakterze doradztwa prawnego tylko takich wydarzeń jak: wesela, wakacje, wyjazdy – Łukasz Daszuta był osobą, która po pierwsze było pewne, że będzie świadkiem, a po drugie mogła być zainteresowana wynikiem sprawy. Jeżeli prokuratura brała pod uwagę wątek związany z wyprowadzaniem pieniędzy na fikcyjne faktury, a pojawia się sytuacja, że jest ta faktura bezsporna. Pan Daszuta się przyznaje, oddaje ten samochód. Proszę powiedzieć czy w tej sytuacji macie wątpliwość, że on mógł być zainteresowany ustaleniem, czy te pieniądze były wyprowadzane czy nie – akcentuje przewodnicząca komisji.Jako drugi przed komisją stanął Wojciech Pastor, były pracownik Amber Gold. Do jego zadań należała obsługa punktów klienta.  Świadek zeznał, że o tym, że Amber Gold znajduje się na liście ostrzeżeń KNF-u dowiedział się z mediów.


„W telewizji usłyszałem o nakładających się wyrokach Marcina P., miałem wrażenie, że chodzi o inną osobę” – powiedział Pastor.


Dzisiaj Komisja śledcza ds. Amber Gold  przesłucha kolejnych świadków. Jako pierwsza zeznania złoży Danuta Misiewicz, była dyrektor departamentu finansowego Amber Gold. Natomiast drugi świadek to były dominikanin Jacek Krzysztofowicz, bardzo zaufana osoba małżeństwa P.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 11 października 2017

mj

 Aktualności
22/10 Dr K. Kawęcki: Unia Europejska zmienia nieco taktykę, ale nie podejmuje refleksji ws. kryzysu migracyjnego
22/10 Obchodzimy dziś Światowy Dzień Misyjny
21/10 [TYLKO U NAS] Prof. M. Dyżewski: Jan Paweł II jawił się jako arcydzieło polskiej kultury
21/10 Kolejne zatrzymania ABW w sprawie tzw. afery melioracyjnej
21/10 Byli pracownicy Ursusa otrzymają milion złotych w celu aktywizacji zawodowej
19/10 Porównywanie ubezpieczeń online - wybierz najkorzystniejszą polisę
18/10 Jak Polacy wydają pieniądze?
18/10 Ulubione gazety z dostawą do Twojego domu
 Duchowość, Religia, Kościół
22/10 Odpowiednie pytanie // 29. Niedziela Zwykła
21/10 [TYLKO U NAS] Ks. bp A. Suski: Wszyscy ludzie powołani są do świętości
21/10 Towarzysz na "pustyni w mieście". Kompendium dla "miejskiego anachorety"


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł