Portal Wtorek - 25 wrzesnia 2018 Aureli, Kamila, Kleofasa     "Miłość jest niepojęta dla tych, których jej nie dzielą" autor nieznany
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-10-10 Jak chronić pieniądze na naszym koncie bankowym?

W chwili gdy otrzymamy chwilówkę część problemów zniknie i będziemy mogli rozdysponować całą kwotę. Dzięki rozwojowi technologii pieniądze bardzo szybko znajdą się na naszym koncie. Czy jednak są one na nim bezpieczne? Sprawdźmy na co szczególnie zwracać uwagę i jak zadbać o bezpieczeństwo naszego konta.

Pierwszym krokiem po otrzymaniu pieniędzy powinno być sprawdzenie, czy bezproblemowo do nas dotarły i czy znajdują się one na koncie. Może się bowiem zdarzyć, że wystąpią pewne opóźnienia. Aby uchronić się od takich rzeczy, korzystajmy ze sprawdzonych firm pożyczkowych jak ekassa. Dobra renoma firmy i pozytywne opinie na jej temat świadczą o tym, że z taką firmą nie ma problemów i korzystanie z jej usług jest nie tylko przyjemne, ale i efektywne.

Jeśli posiadamy konto internetowe i często z niego korzystamy, pamiętajmy o tym, aby korzystać z niego tylko z naszego komputera lub laptopa. Otwieranie witryny naszego banku i logowanie się do niej na przykład w kawiarenkach internetowych lub na komputerach publicznie dostępnych może być fatalne w skutkach. Być może ktoś na takim urządzeniu zostawił aplikację szpiegowską która sczyta nasze hasła a wtedy już krótka droga do utracenia naszych środków.

Ważną rzeczą jest uważanie na maile, jakie otrzymujemy. Jeśli pochodzą z nieznanego źródła, mogą posiadać wirusy. Ostatnio złodzieje danych zaczęli podszywać się także pod banki wysyłając do nas korespondencję. Takie maile na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie jak te które otrzymujemy zazwyczaj, nawet szata graficzna nie różni się niczym szczególnym. Dlatego tak łatwo ludzie dają się nabierać i logują się na stronę podaną w mailu za pomocą swoich prawdziwych danych i hasła. Jeśli więc otwieramy stronę internetową banku pamiętajmy, aby miała ona zabezpieczone połączenie oraz sprawdźmy dokładnie adres strony, czy jest zgodny z tym na który zawsze wchodziliśmy.

Posiadając kartę kredytową lub debetową zapewne co jakiś czas korzystamy z bankomatu. Już nie raz zdarzało się, że na takim urządzeniu zamontowane były specjalne skimmery które służyły złodziejom do zeskanowania i skopiowania naszej karty. Musimy się więc mieć na baczności przy wypłacaniu gotówki - warto sprawdzić, jak wygląda bankomat z którego mamy zamiar skorzystać, czy wygląda naturalnie oraz czy nie ma nałożonych specjalnych nakładek które ułatwią złodziejom zadanie.

Dodatkowo jeśli tokeny do transakcji internetowych posiadamy w formie papierowej, pamiętajmy o ich odpowiednim przechowywaniu. Pamiętajmy jednak, że taka ich forma jest dużo bezpieczniejsza bo nie da się ich zhakować tak jak na przykład haseł przysyłanych smsem. Zawsze dokładnie sprawdzajmy czy przy potwierdzeniu numeru konta nie został on podmieniony za pomocą jakiejś wrogiej aplikacji.

W dzisiejszych czasach rozwój bezpieczeństwa bankowego sprawia, że nasze pieniądze są chronione dużą ilością zabezpieczeń. Tak samo jednak postępuje rozwój technik stosowanych przez złodziei, a to niekoniecznie może wpłynąć korzystnie na nasze pieniądze. Dlatego zawsze starajmy się uważać na to w jaki sposób i gdzie korzystamy z naszego konta aby nasz majątek był bezpieczny.





Silesian




 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł