Portal Poniedziałek - 26 lutego 2018 Bogumiła, Eweliny, Mirosława      "Je¶li wszystko jest stracone, oprócz miło¶ci - nic nie jest stracone". Pam Brown
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-08-13 50. rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej

Trwaj± obchody 50. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej. O godz. 12.00 w bazylice w Licheniu zostanie odprawiona Msza ¶w., której będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce ks. abp Salvatore Pennacchio. 


Wieczorem natomiast odbędzie się koncert w wykonaniu studentów i absolwentów Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu pt. „Człowieczy los”.


Uroczysto¶ci zakończ± się we wtorek sum± odpustow±, celebrowan± przez ks. abp Stanisława Dziwisza. Podczas Eucharystii na Obraz Matki Bożej Licheńskiej zostanie nałożona jubileuszowa sukienka ufundowana przez ofiarodawców Sanktuarium z kraju i z zagranicy.


Cudowny Obraz Matki Bożej Licheńskiej koronował 15 sierpnia 1967 r. ks. kard. Stefan Wyszyński koronami papieskimi Pawła VI. Matka Boża przedstawiona na obrazie nieznanego artysty przytula do serca polskie godło – białego orła.


Transmisję obchodów 50-lecia koronacji przeprowadzi Radio Maryja i TV Trwam.


RIRM


¬ródło: radiomaryja.pl, 13 sierpnia 2017

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł