Portal Poniedziałek - 26 lutego 2018 Bogumiła, Eweliny, Mirosława      "Je¶li wszystko jest stracone, oprócz miło¶ci - nic nie jest stracone". Pam Brown
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-08-13 Warszawa: dzi¶ wyruszy 17. Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński

Po raz siedemnasty wyruszy dzi¶ spod Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Jego uczestnicy przejad± szlakiem miejsc pamięci zbrodni komunistycznych, niemieckich oraz UPA.


Od 2001 roku w sierpniu organizowany jest Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Jego pomysłodawc± i twórc± był ¶p. komandor Wiktor Węgrzyn, który zainicjował wyprawę do miejsc zwi±zanych ze zbrodni± katyńsk±.


Rajd prowadzi szlakiem zwycięstw i klęsk Polaków poprzez Kresy Rzeczypospolitej.


Motocykli¶ci uroczy¶cie zainauguruj± dzi¶ siedemnasty wyjazd. Rusz± w drogę spod Grobu Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego w Warszawie, gdzie zaplanowano specjalny program po¶więcony czci twórcy Rajdów Katyńskich oraz motocyklowych zlotów na Jasnej Górze. Uczestnicy rajdu pochyl± głowy nad grobami zmarłych i zamordowanych obywateli polskich i złoż± wieńce.  Przeżyj± również wzruszaj±ce spotkania z Polakami, którzy nadal mieszkaj± na Kresach. Odwiedz± też sierocińce i ważne miejsca historyczne.


W tym roku motocykli¶ci będ± mieli do wyboru dwie trasy. Krótsza z nich liczy 7500 km, dłuższa ponad 10 tys. km.


TV Trwam News/RIRM


¬ródło: radiomaryja.pl, 13 sierpnia 2017

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł